هند ۵۴ اپ چینی را ممنوع کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، برخی از اپلیکیشن های ممنوع شده چینی عبارتند از اپ ادیت ویدئو ویوا، «بیوتی کمرا: سوییت سلفی اچ دی»، «مون چت»، بارکد اسکنر و لایکا کم .

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در بیانیه ای اعلام کرد: دلیل ممنوعیت این اپ ها سواستفاده از محتوا و انتقال داده به سرورهایی در یک کشور متخاصم است.

در بخشی از بیانیه آمده است: اپلیکیشن های مذکور انبوهی از داده های خصوصی را استخراج، جمع آوری و تحلیل می کنند . در مرحله بعد داده هایی که علیه یکپارچگی هند هستند را برای اقدامات مخرب علیه امنیت ملی کشور به کار می گیرند.

البته این نخستین باری نیست که دولت هند اپلیکیشن های چینی را حذف می کند. این کشور در سال ۲۰۲۰ میلادی و پس از تنش مرزی میان دو کشور، حداقل ۴ بار اپ های چینی را مسدود کرد.

در ژوئن ۲۰۲۰ میلادی ۵۹ اپ چینی از جمله تیک تاک در هند مسدود شدند. در ۱۰ آگوست همان سال ۴۷ اپلیکیشن دیگر نیز ممنوع شدند. پس از آن در ماه های سپتامبر و نوامبر ۲۰۲۰ میلادی به ترتیب ۱۱۸ و ۴۳ اپلیکیشن چینی در این کشور آسیایی ممنوع شدند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد