هواوی برنامه اختصاصی ردیابی کرونا می‌سازد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ام اس پاور، صدها میلیون نفر از کاربران گوشی‌های هواوی به علت قطع اجباری همکاری این شرکت با مؤسسات آمریکایی قادر به استفاده از خدمات گوگل پلی و بارگذاری برنامه‌های آن نیستند. هواوی برای مقابله با این مشکل دست به کار شده و هم یک فروشگاه آنلاین عرضه اپلیکیشن‌های خود به نام HMS Core را راه اندازی کرده و هم طراحی برنامه‌ای برای ردگیری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا را در دستور کار قرار داده است.

فروشگاه HMS Core دارای امکاناتی برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران نیز هست که آپلود ناشناس داده‌ها در فضای کلود، تضمین عدم ذخیره سازی اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی، پاکسازی تاریخچه اطلاعات هر برنامه از گوشی بعد از پاک کردن آنها و غیره را در بر می‌گیرد.

هنوز مشخص نیست برنامه ردیابی کرونای هواوی از طریق بلوتوث عمل می‌کند یا خیر. این شرکت در مورد سازگاری یا عدم سازگاری برنامه یادشده با برنامه‌های ردیابی کرونای اپل و گوگل هم سکوت کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

شرکت‌های تجاری هدف اول حملات سایبری دولت‌ها شده اند
متوسط زمان ترخیص و ورود تجهیزات ICT به کشور کاهش یافت
شماره‌های ویژه تاریخ تولد سیم کارت هوشمند شاتل موبایل عرضه شد
فشار بر شرکتهای فناوری برای مقابله با سواستفاده آنلاین از کودکان