هواوی خواهان مذاکره با دولت بایدن شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیکی، شرکت هواوی امیدوار است با دولت آمریکا مذاکره کند و مشکلات موجود از جمله ممنوعیت صادرات کالاهای آمریکایی به این شرکت و بازداشت منگ وانژو (رئیس امور مالی بین المللی) خود را برطرف کند.

تیم دانکز معاون مدیریت ریسک و روابط شرکا شرکت هواوی در آمریکا در این باره می‌گوید: ما می‌خواهیم به طور جداگانه از دولت چین، با دولت آمریکا مذاکره کنیم. نمی‌خواهیم در یک مذاکرات جمعی شرکت کنیم.

البته از ماه ژانویه، یعنی زمانیکه بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده، هواوی با دولت جدید هیچ مذاکراتی انجام نداده است. اما امیدوار است فرایند آن به زودی آغاز شود.

دانکز در ادامه افزود: معتقدیم که مشکل هواوی باید به طور جداگانه از چالش‌های جئو پلتیکی بررسی شود. اگر بتوانیم چنین گفتگویی انجام دهیم، راه حل‌هایی عملگرایانه برای برطرف کردن نگرانی‌های دولت آمریکا و همکاری خواهیم یافت.

طی ریاست جمهوری دونالد ترامپ، هواوی با چالش‌های زیادی روبرو و در سال ۲۰۱۹ تحریم شد. نام این شرکت به اتهام تهدید علیه امنیت ملی آمریکا به فهرست سیاه وزارت بازرگانی کشور افزوده شد. البته حذف این شرکت از فهرست سیاه تجاری آمریکا در کوتاه مدت بعید است، اما هواوی امیدوار است اصلاحاتی انجام و مجوزهای عمومی موقتی صادر شود تا تهیه کنندگان آمریکایی بتوانند کالا به این شرکت بفروشند.

معاون مدیریت ریسک و روابط شرکا هواوی در این باره می‌گوید: در کوتاه مدت فراهم شدن امکان فروش محصول به شرکت برای ما الویت ندارد. اولویت اصلی هواوی زنجیره تأمین ذخایر است.

جینا رایموندو نامزد بایدن برای پست وزرات بازرگانی اعلام کرد سیاست تحریم هواوی در دولت ترامپ را بررسی خواهد کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

هند قانون استفاده از شارژر یکسان را تصویب می کند
فیس بوک و اینستاگرام هر کلیک کاربر را ردیابی می کنند
تولید ماهواره‌ های خیام ۲، خیام ۳ و خیام ۴ در ایران
آمریکا جمع آوری داده توسط دوربینهای نظارتی را قانونمند می کند