هواوی در فرانسه کارخانه می سازد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، این اقدام در جهت برنامه های شرکت چینی برای گسترش نفوذ خود در اروپا و فراهم کردن تجهیزات شبکه ۵G دراین منطقه است. 

کارشناسان معتقدند ساخت کارخانه هواوی به کاهش تنش ها با آمریکا کمک می کند. پیش از این آمریکا این شرکت را متهم کرده بود با استفاده از تجهیزات مخابراتی از کاربران خود جاسوسی می کند.

به گفته لیانگ هوا مدیر شرکت «هواوی تکنولوژیز» این شرکت ۲۰۰ میلیون یورو (معادل ۲۱۷ میلیون دلار ) برای نخستین مرحله احداث این کارخانه  هزینه می کند. پیش بینی می شود کارخانه مذکور حدود ۵۰۰ شغل جدید در منطقه محل احداث ایجاد کند.

در حال حاضر توسعه شبکه ۵G برای کشورهای توسعه یافته اهمیت زیادی دارد و بسیاری از کشورها سعی دارند در توسعه زیربنای نسل پنجم اینترنت از یکدیگر سبقت بگیرند. هواوی یکی از پیشتازان حوزه شبکه ۵G به حساب می آید اما فعالیت در کشورهای غربی مانند آمریکا و چند کشور اروپایی چالش برانگیز است.

 لیانگ هوا در یک کنفرانس جدید در این باره گفت: این کارخانه نه فقط برای فرانسه بلکه به تمام بازار اروپا سرویس می دهد. فعالیت های گروه ما جهانی است و به همین دلیل نیاز داریم در سطح جهانی نیز فعال باشیم.

به عبارت دیگر هرچند کارخانه جدید هواوی در فرانسه تاسیس می شود اما هدف آن دسترسی به کل بازار اروپا است. علاوه بر آن هواوی سعی دارد تاثیر بیشتری در اروپا و سراسر جهان داشته باشد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمام مدارک تحصیلی از سال ۸۵ در سامانه‌ استعلام ثبت شد
مطالبه گری شهروندان از حاکمیت درباره ویدئوی جنجالی یک خواننده
پایش ماهواره‌ای تغییرات یکساله مساحت آبی کشور
گوشی جدید ایسوس با ۱۸ گیگابایت رم عرضه می‌شود