هواوی کارمندان آمریکایی را به خانه فرستاد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، چین در اقدامی اعلام کرد مشغول تهیه فهرست سیاه از شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد غیر قابل اعتمادی است که به تجارت این کشور ضربه می‌زنند.

به گفته برخی از کارشناسان این اقدام هرچند کوچک اما در چارچوب انتقام از تحریم‌های آمریکا علیه هواوی انجام شده است. تحریم‌های دولت چین علاوه بر افراد و سازمان‌ها احتمالاً شامل ارسال محموله‌هایی از مواد معدنی نادری می‌شود که در تولید موبایل و خودروهای الکتریکی در آمریکا به کار می‌روند.

کاهش استخراج و ارسال مواد معدنی به آمریکا به اقتصاد چین نیز ضربه می‌زند. در حال حاضر این کشور یکی از بزرگترین صادرکنندگان این مواد معدنی است.

تهیه فهرست سیاه از سوی چین نشان دهنده عمیق شدن اختلافات تجاری میان آمریکا و چین است. تحریم‌های آمریکا علیه چین سبب شد برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله گوگل و اینتل کسب و کار خود با هواوی را محدود کنند.

این در حالی است که روز گذشته فایننشال تایمز اعلام کرد هواوی به کارمندانش دستور داده ملاقات‌های تجاری با آمریکایی‌ها را لغو کند. همچنین دو هفته قبل از کارمندان آمریکایی که مشغول کار در مرکز تحقیق و توسعه هواوی در شنژن بوده اند، خواسته شده تا املاک متعلق به هواوی را ترک کنند.

هواوی بزرگترین تولید کننده تجهیزات شبکه اینترنتی و دومین تولید کننده بزرگ موبایل در جهان است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار
تامین سرویس‌ مورد نیاز دستگاه‌ها برای اتصال به پنجره دولت هوشمند
ابداع اپلیکیشنی برای حمل و نقل نابینایان با وسایل نقلیه عمومی
توئیتر به علت نقض حریم شخصی کاربران ۱۵۰ میلیون دلار غرامت می‌دهد