«هولولنز» مایکروسافت باهوش تر می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پی سی ورلد، هولولنزهای فعلی برای افزودن اشیای مجازی به دنیای واقعی قابل استفاده هستند، اما افزوده شدن قابلیت خودآموزی باعث می شود بتوان از آنها برای تعامل با اشیای مجازی و پیشبرد امور شغلی استفاده کرد.

تراشه جدید طراحی شده برای هولولنز مایکروسافت که Holographic Processing Unit یا  HPUنام دارد از فناوری پردازش عمیق شبکه های عصبی پشتیبانی می کند. تراشه مذکور هم قابل برنامه ریزی است و هم می تواند قابلیت های خود را از طریق تعامل با محیط و افزایش توانایی درک خود ارتقا ببخشد.

HPU با پردازش و تحلیل تمامی اطلاعات محیطی که از طریق حسگرهای خود شامل دوربین مادون قرمز، اندازه گیری، ردگیر حرکت و غیره دریافت می کند، می تواند به طور مستقل و بدون نیاز به اتکا به رایانه های شخصی وظایف محوله را انجام دهد.

هولولنز از همین طریق می تواند وضعیت اشیا و سطوح واقعی را برآورد کند و برای آنها اشیا و محصولات متناسب مجازی طراحی کند. هنوز اعلام نشده که هولولنز مجهز به این فناوری چه زمانی و با چه قیمتی روانه بازار می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویر پدر هوش مصنوعی بر اسکناس های ۵۰ پوندی جدید
پاسخ معاون جهرمی به انتقاد درباره شبکه ملی اطلاعات
آیفون ۶ در دستان دختربچه آتش گرفت
موبایل جدید سامسونگ با نمایشگر جمع شونده