هکرهای مظنون به حمله انویدیا و مایکروسافت دستگیر شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، مایکل او سالیوان کارآگاه پلیس لندن در بیانیه ای اعلام کرد: پلیس این شهر با همراهی همکارانش تحقیقاتی درباره یک گروه هکری انجام می دهد. ۷ نفر بین سن ۱۶ تا ۲۱ سال در ارتباط با این تحقیقات دستگیر و اکنون آزاد شده اند. البته تحقیقات ما در این زمینه ادامه دارد.

گروه هکری$Lapsus مسئولیت چند حمله بزرگ به شرکت های فناوری از جمله انویدیا، یوبی سافت، اوکتا و مایکروسافت را برعهده گرفته است.

چهارشنبه هفته گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می داد یک نوجوان ساکن آکسفورد رهبری این گروه را برعهده دارد. البته پلیس شهر لندن اعلام کرد نوجوان مذکور نیز بین افراد دستگیر شده، حضور داشته یا خیر.

به نظر می رسد هویت رهبر این گروه توسط مشتریان خشمگینی فاش شده که اطلاعاتی درباره او کشف و در اینترنت منتشر کرده اند.

طبق گزارش ها رهبر این گروه هکری سال گذشته وب سایتDoxbinرا خرید که در آن افراد می توانند اطلاعات شخصی کاربران دیگر را به اشتراک بگذارند یا بیابند.

به نظر می رسد این هکر در ژانویه سال جاری کنترل سایت مذکور را رها و تمام داده های Doxbin را در تلگرام فاش کرد. در نتیجه این اقدام کاربران این وب سایت نیز اطلاعات شخصی وی را فاش کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار