هکرها اطلاعات واکسن فایزر را در اروپا دزدیدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرنس ۲۴، شرکت فایزر ساعاتی قبل اعلام کرد که اطلاعات واکسن کرونای این شرکت هک شده است. شرکت آلمانی همکار فایزر موسوم به بی و ان تک نیز این موضوع را تأیید کرده است.

رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا که وظیفه ارزیابی و تأیید داروها و واکسن‌های مورد استفاده در اتحادیه اروپا را بر عهده دارد حمله را تأیید کرده، اما جزئیات بیشتری در این زمینه افشا نکرده است.

فایزر و بی و ان تک مدعی شده‌اند که اطلاعات شخصی مشارکت کنندگان در تزریق آزمایشی واکسن این شرکت به دست هکرها نیفتاده است و اما همچنین اعلام کرده اند که انجام این حمله سایبری تأثیری بر زمان بندی بررسی واکسن فایزر و تأیید آن برای استفاده در کشورهای اروپایی نخواهد گذاشت.

هنوز عامل یا عوامل این حمله، زمان وقوع آن و میزان اطلاعات سرقت شده مشخص نیست و هیچ فرد و گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. بر اساس اعلام رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا برخی اسنادی که به دست هکرها افتاده مربوط به مجوزهای رگولاتوری برای تأیید استفاده از واکسن کرونای فایزر است و این اسناد برای دیگر کشورها و شرکت‌هایی که در تلاش برای تولید واکسن یادشده هستند، ارزشمند است.

در این اسناد اطلاعاتی در مورد ماهیت واکسن کرونای فایزر، نحوه عملکرد آن در بدن، میزان کارآیی، خطرات و اثرات جانبی آن و برخی دستورالعمل‌های دیگر وجود دارد. همچنین فهرستی از همکاران فایزر در تولید واکسن کرونا در این اسناد وجود داشته که ممکن است موجب حمله سایبری به آنها نیز صورت بگیرد. رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا قبلاً قول داده بود فرایند بررسی و تأیید واکسن فایزر را تا ۲۹ دسامبر به پایان برساند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

کنفرانس ظرفیت امنیت شبکه ملی اطلاعات برگزار می شود
استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند