هکرها به دایرکت ۳۶ نفر در توئیتر دسترسی پیدا کردند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، هکرهایی که هفته قبل با هک کردن حساب‌های صدها چهره و شرکت مشهور در توئیتر توانسته بودند پیام‌هایی برای سرقت رمزارز منتشر کنند به دایرکت ۳۶ نفر دسترسی یافتند که یکی از آنها یک چهره سیاسی مشهور در هلند بوده است. اما آنها نتوانسته‌اند به دایرکت هیچ مقام سیاسی فعلی یا سابق آمریکایی دسترسی یابند.

پیش از این گمانه زنی‌هایی در مورد دسترسی هکرها به دایرکت های باراک اوباما و جو بایدن که حساب‌هایشان در جریان حمله اخیر هک شده بود، منتشر شده بود. اما توئیتر در بیانیه خود اعلام کرده از ۱۳۰ حساب مورد حمله قرار گرفته، مهاجمان تنها به دایرکت های ۳۶ حساب دسترسی یافته‌اند که تنها یکی از آنها مقامی سیاسی با ملیت هلندی بوده و سایر این افراد در عرصه سیاست فعالیت ندارند.

توئیتر تصریح کرده تا به امروز هیچ نشانه‌ای وجود ندارد دال بر اینکه دایرکت هیچ مقام سیاسی فعلی یا سابق در آمریکا در حمله هکری اخیر هک شده باشد. منابع نزدیک به توئیتر در روزهای اخیر مدعی شده بودند دایرکت گیرت ویلدرز رهبر حزب سیاسی آزادی هلند توسط هکرها هک شده و بیانیه جدید توئیتر نیز عملاً این مساله را تأیید می‌کند.

از جمله افراد مشهور دیگری که حساب‌هایشان در جریان این حمله به توئیتر هک شد می‌توان به باراک اوباما، جوبایدن، الون ماسک و بیل گیتس اشاره کرد. البته بیانیه توئیتر نشان می‌دهد هکرها تنها توانسته‌اند به قابلیت ارسال پست جدید در این حساب‌های کاربری دسترسی یابند و قادر به مطالعه و دسترسی به پیام‌های دایرکت آنها نبوده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشکلات برگزاری مناقصات حوزه ICT در حضور زارع پور تشریح شد
تشکیل کمیته تامین تجهیزات پروژه اینترنت فیبرنوری
برچسب هشدار اخبار دروغین جنگ اوکراین به توئیتر اضافه می‌شود
تیم‌های برتر در حل چالش‌های هوش مصنوعی همراه اول معرفی شدند