هکرها هاردهای «وسترن دیجیتال» را از راه دور خالی کردند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال موسوم به مای بوک لایو در نقاط مختلف جهان خالی شده‌اند و کاربران آنها با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌اند.

بعد از گذشت مدت زمانی شرکت وسترن دیجیتال با صدور اطلاعیه‌ای این رویداد را ناشی از وجود یک آسیب پذیری در هاردهای اکسترنال یادشده دانسته است. اما بررسی‌های مستقل مؤسسه امنیتی سنسیس نشان می‌دهد که هکرها با بهره گیری از یک حفره امنیتی در هاردهای مای بوک لایو توانسته‌اند آنها را از راه دور خالی کرده و داده‌های ذخیره شده بر روی این هاردها را پاک کنند.

هکرها با سوءاستفاده از آسیب پذیری مذکور کلمات عبور این هاردها را بازتنظیم کرده و تغییر داده‌اند و سپس توانسته‌اند اطلاعات آنها را پاک کنند. آسیب پذیری که مورد سو استفاده قرار گرفته CVE-۲۰۲۱-۳۵۹۴۱ نام دارد و از این طریق بدافزاری بر روی هاردهای یادشده نصب شده که موجب می‌شود علاوه بر پاک شدن داده‌ها، آنها به بخشی از شبکه‌های بوت نت مخرب برای خرابکاری در فضای مجازی نیز مبدل شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نام ۱۰ دانشگاه برتر در هوش مصنوعی/ کشورهای پیش‌رو در AI کدامند
رگولاتور چین درباره توزیع کنندگان تراشه خودرو تحقیق می کند
توئیتر حساب جعلی نویسنده مشهور را تایید و بعد رد کرد
محصولات آینده نوکیا فاش شد