هک شدن بلندگوهای بی سیم برای مردم آزاری شبانه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از لایف هکر، با هک شدن این بلندگوها پخش موسیقی بدون اجازه کاربر از طریق آنها ممکن می شود و هکرها می توانند به درون شبکه وای – فای مورد استفاده کاربران نفوذ کنند.

ضعف امنیتی یادشده به گونه ای است که با اسکن کردن آنلاین شبکه های وای – فای می توان بلندگوهای بی سیم سونوس را شناسایی کرد و سپس از همین طریق آنها و همین طور شبکه وای – فای متصل به آنها را مورد سواستفاده قرار داد.

هکرها با کنترل بلندگوهای بی سیم یادشده می توانند به وسایل سازگار با گوگل هوم و الکسا نیز دسترسی پیدا کنند و فرامین مد نظر خود را بر روی آنها هم اجرا کنند.

از این روش می توان برای پخش صداهای آزاردهنده از طریق بلندگوهای هوشمند مانند صدای گریه بچه یا شکسته شدن شیشه در نیمه های شب استفاده کرد و ساکنان یک خانه را دچار ترس و وحشت کرد.

کارشناسان امنیتی می گویند این مشکل تنها در ۲ تا ۵ هزار واحد از بلندگوهای تولیدی سونوس وجود دارد. شرکت سازنده هم یک وصله امنیتی نرم افزاری برای برطرف کردن آسیب پذیری یادشده عرضه کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ثبت اطلاعات گوشی‌های مسافری در سامانه همتا متوقف شد
آیین نامه اجرایی استانداردسازی نظام تبادل اطلاعات کشور تصویب شد
هفتاد و چهارمین دوره اصول مذاکره در باغ کتاب تهران
بلاک‌چین می‌تواند موجب توسعه اقتصادی کشور شود