هک شدن تجهیزات شبکه ای یک شرکت امنیت سایبری تأیید شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، این شرکت که بر امنیت شبکه و کنترل محتوا متمرکز است، اعلام کرده که یک حمله هماهنگ شده بر علیه تجهیزات شبکه‌ای ساخت این شرکت رخ داده است.

بر همین اساس سیستم‌های داخلی سونیک وال و نیز کلاینت‌های وی پی ان «نت اکستندر» و گیت وی‌های Secure Mobile Access (SMA) با سوءاستفاده از یک آسیب پذیری جدید و وصله نشده مورد حمله قرار گرفته اند و اطلاعاتی از آنها سرقت شده است.

نسخه ۱۰ به بالای وی پی ان یادشده برای برقراری ارتباط با فایروال‌ها و نرم افزارهای سری صد SMA به کار می‌رود و نسخه ۱۰ به بالای SMA برای اجرای اپلیکیشن‌های SMA 200، SMA 210، SMA 400، SMA 410و SMA 500v کاربرد دارد. سونیک وال می‌گوید برنامه جدیدتر SMA ۱۰۰۰ با خطر نفوذ مواجه نیست.

سونیک وال اعلام نکرده که برای حل مشکل یادشده چه زمانی وصله یا وصله های نرم افزاری به روزرسان عرضه می‌کند و کاربران برای کاهش مشکلات باید افراد تعامل کننده با فایروال‌ها را از طریق کلاینت‌های وی پی ان نت اکستندر محدود کنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تماشای ۳۳ میلیون دقیقه برنامه‌ نامزدهای ریاست جمهوری از ایرانسل
کشف یک شکاف امنیتی جدید در مرورگر کروم
نقص آیفون دسترسی به شبکه‌های وای فای را مختل می‌کند
موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند