هک شدن ۲.۵ میلیون سیم کارت در ایتالیا


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، اپراتور ایتالیایی هو موبایل اعلام کرده که افرادی که به علت حملات هکری دچار مشکل شده‌اند، می‌توانند سیم کارت‌های خود را تعویض کنند.

هو موبایل که در مالکیت وودافون است، این موضوع را در روز دوشنبه تأیید کرده و افزوده که علاوه بر تعویض سیم کارت مشتریان آسیب دیده در حال بررسی موضوع برای شناسایی عوامل این حمله هکری است.

اولین بار یک تحلیل گر امنیتی در ۲۸ دسامبر در زمان حضور در یک مجمع آنلاین در بخش تاریک وب متوجه موضوع شد. وی یک پایگاه داده را شناسایی کرد که حاوی اطلاعات مشترکان خدمات این اپراتور تلفن همراه بود و توسط هکرها برای فروش عرضه شده بود.

هو موبایل ابتدا به گزارش‌های منتشر شده در این زمینه اهمیتی نداد، اما سرانجام مجبور شد موضوع را در روز دوشنبه تأیید کند و با ارسال پیامک برای افراد هک شده از آنها خواست برای تعویض سیم کارت‌های خود به رایگان اقدام کنند.

از جمله اطلاعات هک شده بدین شیوه می‌توان به نام و نام خانوادگی، شماره‌های تلفن، شماره‌های تأمین اجتماعی، آدرس‌های ایمیل، تاریخ و محل تولد، ملیت و آدرس منزل اشاره کرد. اپراتور ایتالیایی مدعی است در جریان این حمله داده‌های مالی سرقت نشده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمامی خدمات تأمین اجتماعی تا ۶ ماه آینده الکترونیکی می شود
امکان ثبت نام کاربر جدید در وی چت تعلیق شد
کمپین ۶ ماهه چین برای پاکسازی اپ ها
سری موبایل جدید موتورلا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه می شود