وزارت خارجه کانادا هک شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این درحالی است که مقامات هنوز عامل حمله سایبری را افشا نکرده اند.

این واقعه چهارشنبه هفته گذشته رصد شد. یک روز بعد از آن آژانس اطلاعاتی کانادا اعلام کرد اپراتور شبکه های حیاتی زیربنا باید سیستم دفاعی خود را در مقابل تهدیدهای روسیه ارتقا دهند.

هیات خزانه داری که مسئولیت عملیات های دولت را برعهده دارد در بیانیه ای اعلام کرد: سرویس های حیاتی در حال حاضر فراهم هستند. دسترسی به اینترنت در برخی موارد و برخی سرویس های مبتنی بر آن مختل شده اند. هیچ نشانی از هک دیگر وزارتخانه های دولتی وجود ندارد.

از سوی دیگر هیات خزانه داری یا وزارت خارجه کانادا به این سوال که آیا هکرهای روس این حمله را انجام داده اند یا خیر، پاسخی نداده اند.

این درحالی است که کانادا موضع سختگیرانه ای نسبت به حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین گرفته است.

دولت این کشور به ندرت اخباری درباره هک سیستم هایش منتشر می کند. در سال ۲۰۱۱ میلادی مقامات کانادا اعلام کردند یک عامل پیشرفته چینی به یک مرکز تحقیقاتی مهم وارد شده و آن را هک کرده است. این در حالی است که دولت چین این مساله را رد کرد.

در سال ۲۰۱۴ میلادی یکی از وزرای سابق کابینه کانادا اعلام کرد، عاملان چینی مظنون به حمله به وزارت دارایی و هیات خزانه داری در سال ۲۰۱۱ میلادی بوده اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

استفاده از اینترنت استارلینک برای خودروها، هواپیماها و کشتی ها
استخدام در فیس بوک تحت تأثیر رکود اقتصادی
آشنایی باجدیدترین راهکارهای سازمانی ایرانسل در نمایشگاه شهرهوشمند
ارتباطات در مناطق زلزله زده پایدار است