وضعیت ارتباطات زوار اربعین بهتر از سال گذشته است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، حسین فلاح جوشقانی با اشاره به ارائه اینترنت رایگان وای فای در ۱۰ نقطه از مسیر زوار حسینی در ایام اربعین گفت: امسال علاوه بر هماهنگی که با وزارت ارتباطات عراق انجام شد، ارتباط و مذاکرات خوبی نیز با هیات اعلام و اتصالات که نقش رگولاتوری را در عراق دارد، صورت گرفت که مجموع این هماهنگی ها منجر به بهبود کیفیت و هماهنگی بسیار بهتر در این رابطه شد.

وی در تشریح اقداماتی که برای بهبود ارتباطات زوار حسینی در ایام منتهی به اربعین حسینی انجام شد، گفت: نخستین اقدام پوشش مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی مهران، چذابه و شلمچه در استان های ایلام و خوزستان بود که اتفاقا برای مرز خسروی نیز برنامه ریزی صورت گرفته بود که به دلیل باز نشدن این مرز در ایام اربعین موضوع منتفی شد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: با توجه به تجربه چندین ساله و مشخص بودن مسیر رفت و آمد مردم در این ایام، بررسی هایی انجام شد که علاوه بر تکمیل پوشش با سایت های جدید، با توجه به افزایش حجم ترافیک، سایت های اضطراری نیز مخصوص ایام اربعین در این مسیرها نصب شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بازدید میدانی از هر سه پایانه مرزی و مسیرهای منتهی به آنها و بررسی وضعیت ارتباطی مسیرها، اظهار داشت: در مسیر، جاده ها و پایانه های چذابه، شلمچه و مهران علاوه بر ۲ سایتی که قبلا دائمی شده بود، حداقل هفت سایت جدید نیز برای تکمیل پوشش ها مستقر شد که تا الان مشکلی مبنی بر عدم وجود ارتباطات یا اشکال در کیفیت آن نداشتیم.

فلاح همچنین به برقراری شبکه وای فای رایگان در سه پایانه مرزی مهران، چذابه و شلمچه توسط شرکت مخابرات ایران اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر آن پوشش بالنی نیز در مرز مهران انجام شد که با وجود آسیب دیدن این بالن در توفان و ایجاد مشکل در ارائه خدمات، ظرف ۲۴ ساعت مشکل برطرف شد و علاوه بر سرویس وای فای در آن پایانه، ارایه خدمات رومینگ بالن برای تکمیل پوشش اپراتورها نیز برقرار شد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در توفان مهران حدود هفت سایت اضطراری اپراتورها نیز دچار مشکل شد که بلافاصله سایت های جدید اضطراری در مدار قرار گرفت، تصریح کرد: قرار بود در مرز خسروی نیز بالنی به همین منظور داشته باشیم که بعد از عدم بازگشایی این مرز، بالنی که برای استقرار در مرز خسروی درنظر گرفته شده بود به مرز مهران منتقل و جایگزین بالن آسیب دیده در توفان شد.

فلاح جوشقانی درباره همکاری دولت عراق با ایران برای بهبود وضعیت ارتباطات زوار حسینی در ایام اربعین، گفت: امسال علاوه بر هماهنگی که با وزارت ارتباطات عراق همچون سال های گذشته انجام شد، ارتباط بسیار خوبی نیز با هیات اعلام و اتصالات که نقش رگولاتوری را در عراق دارد، صورت گرفت که مجموع این هماهنگی ها منجر به بهبود کیفیت و هماهنگی بسیار بهتر در این رابطه شد به طوری که بر اساس گزارشاتی که دریافت کردم تا این لحظه وضعیت ارتباطات زوار نسبت به سال گذشته خیلی بهتر و با شکایت کمتری همراه بوده است.

وی از وجود انتقادهای محدودی از سوی کاربران حاضر در منطقه خبر داد و گفت: البته با توجه به حجم زوار و حضور جمعیت زیاد در منطقه، در ساعاتی از شبانه روز به خصوص ساعات منتهی به شب شاهد تراکم و ترافیک ارتباطی هستیم که وزیر ارتباطات نیز در همین رابطه توصیه ای را داشت، که بهتر است مکالمات در اوج ترافیک برقرار نشود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه بعد از هماهنگی با اپراتورهای عراقی در نقاطی اینترنت وای فای رایگان ارائه شده است، اظهار کرد: بعد از هماهنگی های انجام شده، ۱۰ نقطه در مسیر پیاده روی زوار حسینی و حرم های حضرت علی (ع) و امام حسین (ع) و همچنین در سامرا تحت پوشش قرار گرفتند.

این مقام مسئول با اشاره به هماهنگی های انجام شده در حوزه تعرفه ها با اپراتورهای عراقی، تصریح کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی تماس های بین المللی نرخ تماس با کشور عراق را از سه هزار تومان به ۹۰۰ تومان برای هر دقیقه کاهش داد که در پی آن اپراتورها نیز به همین مقدار تعرفه های خود را کاهش دادند که حتی شرکت مخابرات این کاهش تعرفه را در ایام اربعین کمی بیشتر در نظر گرفت.

وی در مورد انتشار اخباری مبنی بر رایگان شدن اینترنت سیم کارت های عراقی افزود: من این خبر را شنیده ام اما تا جایی که می دانم عراقی ها اینترنت را رایگان نکرده اند و فقط اینترنت رایگان از سوی آنها مربوط به اینترنت وای فای در ۱۰ نقطه ذکر شده بوده که با هماهنگی اپراتورهای عراقی ارائه می شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بسته‌های غذایی ایرانسل به زلزله‌زدگان «سی‌سخت» اهدا شد
ارائه گزارش جدید پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به مرکز فضای مجازی
خرید محصولات ایرانسلی با کد دستوری امکان‌پذیر شد
مدیریت VPN در کشور اجرایی می شود