وضعیت دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت بررسی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رگولاتوری، نشست بررسی وضعیت دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت (Servco) با حضور رئیس رگولاتوری، قائم مقام و معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رئیس و دبیرکل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و برخی از نمایندگان شرکت های Servco برگزار شد.

در این جلسه که با هدف تقویت تعامل و بررسی مشکلات شرکت های Servco برگزار شد، نمایندگان این شرکت ها بالا بودن هزینه ارائه خدمات عمده فروشی مانند انتقال، IP و…، اجرایی نشدن تعهدات مشخص شده اپراتورهای میزبان در پروانه، ارائه خدمات براساس تعرفه سال ۹۵ با وجود افزایش هزینه ها و مشخص نبودن چارچوب ارائه سرویس بین شرکت مخابرات و شرکت های FCP با شرکت های Servco را از جمله مشکلات پیش روی خود عنوان کردند.

نگاه حمایتی به شرکت های Servco ، افزایش نظارت رگولاتوری بر اپراتورهای میزبان، تدوین مقررات لازم برای پیشگیری از محدودیت های بیشتر برای پروانه های Servco، ساماندهی قراردادهای عمده فروشی، بازنگری در تعرفه خدمات عمده فروشی، تشکیل کمیته ای برای تعامل بیشتر با رگولاتوری و بررسی شرایط موجود، از درخواست های نمایندگان شرکت های Servco در نشست با مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ساماندهی پروانه های ارایه خدمات اینترنت در قالب شرکت های Servco و Netco از اقدامات مثبت رگولاتوری در سال ۹۳ بوده است، گفت: یکی از مهمترین اهداف رگولاتوری در چند سال اخیر مقررات گذاری در این حوزه با مشارکت تمام فعالان حوزه ICT بود. به همین منظور جلسات و نشست هایی از این قبیل برگزار می شود تا دغدغه ها و خواسته های فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را از زبان خودشان بشنویم و با آنها تعامل داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به شرایط حاکم بر بازار فعالیت شرکت های Servco و مشکلات مطرح شده در این نشست، کارگروهی برای رسیدگی به دغدغه ها و خواسته های شرکت های Servco با حضور نمایندگان این شرکت ها و رگولاتوری تشکیل می شود تا از طریق این کارگروه بتوانیم برای حل مشکلات موجود به راهکارهای قانونی دست یابیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مشخصات گوشی «موتو جی ۲۰» فاش شد
ایرانسل به‌دنبال برقراری ارتباط همه‌جانبۀ دیجیتال بین مردم است
۵ شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از خرید و ادغام منع می شوند
نصب دوربین در ون های آمازون رانندگان را ترساند