ویروس کرونا توسعه شبکه‌های نسل پنجم را به شدت کند کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مارکت واچ، ویروس کرونا از چین به بسیاری از نقاط جهان منتقل شده و همین مساله باعث شده کارکنان بسیاری از شرکت‌های فناوری به دورکاری روی آورده و در سر کار خود حاضر نشوند.

این بیماری همچنین باعث تعطیلی دفاتر و مراکز ده‌ها شرکت فناوری در کشورهای مختلف جهان شده و همین مساله راه اندازی و تکمیل دکل‌ها و سایت‌های نسل پنجم را متوقف کرده است.

تحلیل گران شرکت فناوری اومدیا می‌گویند ویروس کرونا زنجیره تأمین نیازهای دنیای فناوری را مختل کرده و باعث تعطیلی موقت بسیاری از صنایع حوزه الکترونیک شده است، این مساله به زنجیره تولید محصولات و ابزار نسل پنجم که هنوز به درستی شکل نگرفته بود نیز به شدت لطمه زده است.

به گفته آنان این مساله در آینده وخیم‌تر شده و حتی تولید نیمه هادی‌ها و نمایشگرهای مورد نیاز سازندگان گوشی‌های هوشمند را نیز مختل می‌کند. دامنه این مساله هم اینک به حوزه تولید تجهیزات شبکه ای هم کشیده شده و لذا نه شبکه‌های نسل پنجم بر اساس برنامه ریزی از قبل انجام شده راه اندازی می‌شوند و نه گوشی‌ها و سایر وسایل سازگار با آنها به زودی تولید خواهند شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تمامی خدمات تأمین اجتماعی تا ۶ ماه آینده الکترونیکی می شود
امکان ثبت نام کاربر جدید در وی چت تعلیق شد
کمپین ۶ ماهه چین برای پاکسازی اپ ها
سری موبایل جدید موتورلا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه می شود