ویژگی جدید «آی او اس» برای اجتناب از دسترسی به اطلاعات کاربران


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، آخرین آپدیت نرم افزاری آیفون به نیروهای پلیس اجازه نمی دهد بدون اجازه کاربر وارد دستگاه او شوند.  در آپدیت۱۱.۴.۱iOS  قابلیت «حالت محدودیت یو اس بی»(USB Restricted Mode) را  عرضه کرده که از تجهیزات یو اس بی که به پورتLightningمتصل می شود،  محافظت می کند.

این آپدیت در حالی عرضه شده که سازمان های مجری قانون در آمریکا با استفاده از فناوری GrayKey آیفون های قفل شده را رمزگشایی می کردند.

این قابلیت در بخش تنظیمات و زیرمجموعه Face ID & Passcode/ Touch ID & Passcode  قرار گرفته است.

در آپدیت ۱۱.۴.۱  اپل توضیح داده شده تنظیمات یو اس بی براساس پیش فرض خاموش است. اگر کاربر به طور مداوم از تجهیزات یو اس بی استفاده نمی کند، باید به طور دستی این بخش را روشن کند. هنگامیکه بخش  یو اس بی خاموش است، کاربر برای دسترسی به این بخش باید قفل دستگاه را باز کند.

هنگامیکه این قابلیت خاموش است اگر آیفون یا آی پد بیش از یک ساعت قفل باشد، iOS اجازه نمی دهد یو اس بی به دستگاه متصل شود.

البته کاربر هنوز می تواند موبایل یا تبلت خود را شارژ کند اما اطلاعات را نمی توان به وسیله پورت Lightning منتقل کرد. پیش بینی می شود این قابلیت در iOS ۱۲ نیز به کار گرفته شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دستورالعمل بازگشت ارز برای گوشی‌های موبایل اجرا شد
اطلاعیه مشترک ایرانسل و پیام‌رسان گپ
رهبر کاتولیک ها از اپلیکیشن دعا خواندن رونمایی کرد
نمایش محدودیت سرعت و دوربین های سرعت سنج پلیس در نقشه های گوگل