ویژگی جدید موزیلا برای اجتناب از ردیابی اطلاعات کاربر


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ماشابل، مرورگر پرسرعت Firefox Quqntom متعلق به Mozilla از ماه نوامبر عرضه شده است. در همین راستا موزیلا آپدیت جدیدی برای مرورگر خود اضافه کرد که Firefox۵۸ نام گرفته و می تواند ۲۴ ساعت در ۷ روز هفته از ردیابی اطلاعات کاربر جلوگیری می کند. این ویژگی Private Browsingنام گرفته است.   

فایرفاکس یکی از نخستین مرورگرهایی بود که در سال ۲۰۱۵ خدمات  جلوگیری از ردیابی اطلاعات کاربر را ارائه کرد. به عبارت دیگر این مرورگر اجازه ردیابی اطلاعات کاربران را نمی داد. با فعالسازی این ویژگی، تبلیغات، برنامه های ردیاب تحلیلی و گزینه های اشتراک گذاری ا جتماعی (که رفتار کاربر در وب سایت ها را رصد می کردند) مسدود می شدند.  قبلا برای فعالسازی این ویژگی باید گزینه  Private Browsing فعال می شد.

اما در آپدیت جدید، فرایند اجتناب از ردیابی کاربر به طور مداوم فعال است. برای فعالسازی  ویژگی ۲۴/۷ Tracking Protection کاربر باید گزینه Prefernces را باز کرده و در بخشPrivacy and Security  گزینه Always  را برای Tracking Protection فعال کند.

علاوه برآن موزیلا ادعا می کند با غیر فعالسازی ردیاب ها، صفحات وب سریع تر باز می شوند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود
آخرین قانون ما درباره استقلال فضای مجازی به ۱۳ سال قبل بر می گردد