پایان پشتیبانی از فلش در فایرفاکس ۸۵


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسلش گیر، همزمان با عرضه فایرفاکس ۸۵ در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ پشتیبانی این مرورگر از نرم افزار فلش به پایان می‌رسد.

مشکلات امنیتی گسترده نرم افزار فلش و حفره‌های متعدد این برنامه موجب شده تا بسیاری از شرکت‌های رایانه‌ای استفاده از آن را متوقف کنند یا برای این کار در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کنند.

نرم افزار چندرسانه‌ای فلش که توسط شرکت ادوب در دهه ۹۰ میلادی تولید شد، از سوی بسیاری از هکرها و ویروس نویسان برای نفوذ به سایر برنامه‌ها و به خصوص سیستم عامل ویندوز بارها و بارها مورد سوءاستفاده قرار گرفت و همین مساله موجب شد تا مایکروسافت، گوگل، اپل و دیگر شرکت‌های نرم افزاری بزرگ از کنار گذاشتن این برنامه در آینده نزدیک خبر دهند.

با از راه رسیدن استانداردهای جدید برنامه نویسی و به خصوص HTML ۵ که جایگزینی برای اچ تی ام ال محسوب می‌شود، استفاده از امکانات چندرسانه‌ای در مرورگرهای مختلف بدون نیاز به نصب برنامه فلاش ممکن شده و از همین رو اکثر مرورگرهای اینترنتی مشهور مانند اکسپلورر، کروم، فایرفاکس، اپرا و غیره قصد دارند برنامه فلاش را بلوکه کنند. فایرفاکس ۸۵ با عدم پشتیبانی از فلش در ۲۶ ژانویه سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بازدید اعضای هیات رئیسه مجلس از مرکز مانیتورینگ همراه اول
میزان تشعشعات امواج رادیویی به طور مستمر پایش می‌شود
فناوری وای فای ۷ با سرعت ۲ برابر بیشتر از نسخه قبلی از راه رسید
اتصال ۲۹۷ روستای دیگر به شبکه اینترنت پرسرعت همراه اول