پای کاخ سفید به حمله باج افزاری به توزیع کننده گوشتی باز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، براساس گزارش شرکت توزیع محصولات گوشتی JBS به دولت آمریکا، حمله سایبری که فعالیت‌های تولیدی این شرکت را در دو کارخانه آمریکا و استرالیا مختل کرده در نتیجه نفوذ یک باج افزار بوده است.

در این میان کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: ایالات متحده آمریکا با دولت روسیه تماس گرفته و اف بی آی نیز مشغول تحقیق در این باره است. کاخ سفید در خصوص این موضوع به طور مستقیم با دولت روسیه تماس گرفته و پیامی منتقل شده که دولت‌های مسئول به مجرمان سایبری باج افزاری پناه نمی‌دهند.

JBS بزرگترین توزیع کننده محصولات گوشتی در سراسر جهان است که روز گذشته از حمله سایبری خبر داد. به طور دقیق‌تر این حمله باج افزاری به تعطیل شدن کشتارگاه JBS در تمام واحدهای آمریکا و فعالیت‌های این شرکت در استرالیا منجر شد.

البته گفته می شود هم اکنون این شرکت به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در برطرف کردن حمله سایبری دست یافته است. طبق بیانیه شرکت، بخش اعظم واحدهای فراوری گوشت گوساله، خوک، ماکیان و غذای آمادهJBS از امروز فعالیت خود را از سر می‌گیرند. این درحالی بود که با انتشار خبر حمله سایبری، نگرانی‌ها درباره افزایش قیمت مواد غذایی افزایش یافت.

JBS در حالی با حمله سایبری روبرو شده که چندی قبل بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا (کلونیال پایپ لاین) به دلیل حمله باج افزاری با اختلال سوخت رسانی روبرو شد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ
قدردانی مدیرعامل مخابرات از خانواده بزرگ مخابرات کشور