پتنت جدید مایکروسافت موبایلی با ۳ نمایشگر است


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، شرکت مایکروسافت تاکنون از روند ساخت موبایل های تاشو اجتناب کرده است. طبق گزارش نشریه«Patiently Apple » مایکروسافت پتنت «دستگاهی با چند پنل نمایشگر»(Multi-Panel Display Device) را ثبت کرده و احتمالاً پس از ساخت دستگاه های «سرفیس دو» احتمالاً به دنبال ساخت «سرفیس تریو»است. این پتنت در ۲۳ جولای ۲۰۲۰ میلادی در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا (USPTO) ثبت و در دسامبر ۲۰۲۱ میلادی منتشر شده است. در اسناد مربوط به پتنت ویژگی های متعدد دستگاهی با ۳ نمایشگر در یک تصویر ثبت شده اند.

پتنت دستگاه مذکور با هدف از بین بردن چالش نبود نمایشگر خارجی در سرفیس دو ارائه شده است. در این حق امتیاز هنگامیکه دستگاه تا می شود و نمایشگر های یک و دو رویهم قرار می گیرند، نمایشگر سوم به عنوان صفحه نمایش اصلی دستگاه عمل می کند. هنگامیکه دستگاه باز شود، نمایشگر آن بزرگتر از سرفیس دو خواهد بود.

همچنین در طرح این پتنت پنل نمایشگر یک کمی حجیم تر از پنل های ۲ و ۳ است و سخت افزارهای بیشتری مانند باتری در آن قرار دارد. یک نکته مهم نیز اندازه دستگاه است. اگر اندازه آن مانند استانداردهای فعلی سرفیس دو باشد، دستگاه در حال باز احتمالاً بسیار بزرگ و در حالت تا شده نیز بسیار حجیم است.

از آنجا که حق امتیاز مذکور تازه منتشر شده، به سختی می توان زمان عرضه دستگاه را تخمین زد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات