پرتاپ ماهواره ظفر در سال آینده/تبدیل اقتدار علمی به اقتصادی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اولین همایش علمی هوا – فضا و تجاری سازی که با حضور اندیشمندان این حوزه در فردوس در حال برگزاری است، تصریح کرد: در حال حاضر جزء یازده کشور دنیا در فناوری فضایی هستیم و افتخار می کنیم که این علم را بدست متخصصان داخلی بدست آورده ایم.

وی مهمترین برنامه ده ساله دوم فضایی ایران را تا سال ۱۴۰۴ تثبیت چرخه کامل فناوری فضایی برشمرد و گفت: سال آینده ماهواره ظفر را به فضا پرتاب می کنیم که از نظر فناوری ۱۰۰ برابر ماهواره امید ارتقاء یافته است.

براری تبدیل اقتدارعلمی به اقتدار اقتصادی در حوزه هوا – فضا را دارای اهمیت فراوان دانست و افزود: باید تلاش کنیم صنعت فضایی نهادینه شده و تاثیر آن در اقتصاد کشور مشاهده شود.

وی مهمترین سرمایه کشور را نیروی انسانی متخصص و نقدینگی دانست و گفت: باید برای مدیریت این دو حوزه تدبیری اندیشیده شود.

رئیس سازمان فضایی کشور سهم فضا را در سبد هزینه خانواردر حال بزرگ شدن ارزیابی و تصریح کرد:در استان خراسان جنوبی برای اصلاح فضای کسب و کار و کاهش هزینه ها می توان از داده های فضایی استفاده کرد که به این منظور داده های فضایی مربوط به چهل سال پیش را آزاده کرده ایم که می تواند مهمترین مبنا برای  تصمیم گیری باشد.

وی اظهار امیدواری کرد بتوانیم علاوه بر تثبیت زیرساخت های فضایی سهم خود را در اقتصاد فضا پر رنگ تر کنیم.

براری جوانان استان خراسان جنوبی را خلاق و دارای ایده و فکر نو دانست و تاکید کرد: تاسیس پژوهشکده فضایی در این استان را بررسی خواهیم کرد.

رئیس سازمان فضایی کشور با بیان اینکه تصدی گری دولت  را کاهش داده ایم و باید بخش خصوصی را برای ورود به حوزه فضایی ترغیب کنیم، افزود: بستر کار برای بخش خصوصی فراهم شده ولی هنوز نتوانسته ایم مشتری مقتدر و توانمندی جذب کنیم.

لازم به ذکر است این همایش به مدت دو روز در فردوس ادامه دارد و اساتید و اندیشمندان مختلف در حوز هوا – فضا مقالات علمی خود را ارائه خواهند داد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

اطلاعیه مرکز ملی فضای مجازی درباره حمله سایبری به سامانه سوخت
تمام زیرساخت‌های ارتباطی کشور بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی هستند
وزارت دادگستری آمریکا از اپل شکایت می کند
لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت