پزشک آمریکایی از اپل شکایت کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، «جوزف ویزل» یکی از کاردیولوژیست های دانشگاه نیویورک به دلیل فناوری رصد ضربان قلب ساعت هوشمند اپل از این شرکت شکایت کرده است.

طبق شکایت نامه موجود ویزل روش و دستگاهی برای ردیابی فیبریلاسیون دهلیزی  به وسیله بررسی منظم یا نامنظم بودن ضربان قلب را اختراع کرده است. او همچنین ۵ حق امتیاز اختراع مربوط به ردیابی این بیماری را ثبت کرده است.

پزشک مذکور اپل را متهم می کند که از اختراع او استفاده کرده است. این اختراع از سال ۱۹۹۹ میلادی مورد استفاده است و اپلیکیشن رصد قلب اپل نیز بدون توجه به حقوق او به عنوان صاحب حق امتیاز ساخته شده است. 

همچنین در شکایت ذکر شده در اوایل سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی و قبل از عرضه نسل چهار اپل واچ، این شرکت از حق امتیاز ثبت شده توسط ویزل آگاه بوده است. همچنین ویزل با ارسال چند نامه به اپل اطلاع داده حقوق مربوط به اختراع او را نقض کرده است.

طبق این شکایت نامه، اپل از حق امتیاز اختراع ویزل کامل مطلع و آگاه بوده و تصمیم گرفته به آن اهمیتی ندهد.  این حق امتیاز همچنین به مشابهت هایی میان حق امتیاز ویزل و فناوری رصد ضربان قلب اپل اشاره کرده است.

 این در حالی است که اپل تاکنون به سوال خبرنگاران در این باره پاسخی نداده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟