پلتفرم های اشتراک گذاری ویدئو انگلیس باید از کاربران محافظت کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آفکام (سازمان تنظیم‌کننده مقررات رسانه‌ای انگلیس) اعلام کرد پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو مانند تیک تاک و اسنپ چت باید قوانینی شفاف درباره محتوای ایجاد کنند تا کاربران بتوانند ویدئوهای مخرب را علامت گذاری کنند و دسترسی به محتوای هرزنگاری نیز محدود شود.

تحت قوانینی که سال گذشته در انگلیس اجرایی شد، پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو باید اقدامات متناسبی برای حفاظت از تمام کاربران در برابر محتوای غیرقانونی (به خصوص محتوای مخصوص کاربران زیر ۱۸ سال) انجام دهد.

آفکام که مسئولیت اجرای قوانین در این پلتفرم‌ها را برعهده دارد، دستورالعملی برای شرکت‌های مذکور منتشر کرده و از آنها خواسته فرآیندهای ایمنی و ثبت شکایات را ارتقاء دهند.

ملانی داوس مدیر اجرایی آفکام، در این باره می‌گوید: ویدئوهای آنلاین نقش مهمی در زندگی مردم به خصوص کودکان دارند اما بسیاری از کاربران هنگام استفاده از پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئو با محتوای نفرت پراکنی، خشن یا نامناسب زیادی روبرو می‌شوند.

وی افزود: پلتفرم‌ها اکنون از لحاظ قانونی وظیفه دارند تا گام‌هایی برای محافظت از کاربران شان اتخاذ کنند. بنابراین ما نظارت بر این شرکت‌های فناوری را بیشتر می‌کنیم و همزمان اقدامات بیشتری برای مقابله با طیف وسیع‌تر آزارهای آنلاین در آینده انجام خواهیم داد.

تحقیقات این سازمان نشان داده یک سوم کاربران یک بار شاهد محتوای نفرت پراکنی بوده‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا
یاندکس مدل زبانی هوش مصنوعی خود را در دسترس عموم قرار داد
هک شدن گوشی‌های اندرویدی و اپل با جاسوس افزار ایتالیایی
اعمال محدودیت برای کودکان انگلیسی