پلیس اتحادیه اروپا بازار تبهکاران اینترنتی را تعطیل کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، مقامات موفق به شناسایی و توقیف سرورهای مورد استفاده برای اداره این سایت شده‌اند و در حدود ۶۱۵ هزار دلار پول نقد که در اختیار گردانندگان بازار یادشده بوده است را نیز ضبط کرده‌اند.

علاوه بر پول‌های نقد، مقدار زیادی بیت کوین و مونرو از ارزهای دیجیتال نیز به دست پلیس افتاده است. ارزش هر بیت کوین هم اکنون ۵۷۰۰ دلار و ارزش هر مونرو در حدود ۶۵ دلار است و پلیس اعلام کرده که مقدار ارزهای دیجیتال ضبط شده شش رقمی است.

دستگیری این متخلفان بخشی از عملیات بزرگ یوروپل یا پلیس اتحادیه اروپا برای مقابله با بازارهای زیرزمینی در فضای مجازی است که برای خرید و فروش مواد مخدر، ابزار و خدمات هکری و غیره به کار می‌رود.

پیش از این پلیس فنلاند نیز موفق به مقابله با بازار سیاه اینترنتی دیگری به نام Silkkitie یا Valhalla شده بود. به گفته یوروپل بازار وال استریت دارای ۱.۵ میلیون کاربر و ۵۴۰۰ فروشنده بوده که برای فروش مواد مخدر، بدافزار و دیگر محصولات غیرقانونی تلاش می‌کردند.

سرقت پول‌های مشتریان توسط ارائه دهندگان خدمات، دریافت رشوه توسط برخی گردانندگان این بازار از مشتریان برای عدم افشای هویت آنها و انتشار اطلاعات حساس و محرمانه از جمله دیگر اقدامات غیرقانونی صورت گرفته در آن بوده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

طرح «مدیریت ترافیک هوایی پرنده‌‎های بدون سرنشین» به اتمام رسید
ضرورت راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک با کشورهای اسلامی
اپ اخبار جعلی واکسیناسیون از اپ استور حذف شد
قرار نیست ارتباط مجازی ما با دنیا قطع شود