پهنای باند ۱۲۰ گیگابایتی اینترنت در استان سمنان وجود دارد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در دیدار صبح پنج‌شنبه خود با استاندار سمنان به میزبانی دفتر وی بابیان اینکه استان سمنان ازلحاظ زیرساخت دارای رتبه دوم کشور بوده و یک شبکه‌ پایدار در این استان فراهم شده است، ابراز کرد: ۱۲۰ گیک پهنای باند اینترنت در استان وجود دارد که مقدار کمی از آن استفاده می‌شود، در دنیا از پهنای باند تولید ثروت کرده و ما نیز قصد داریم این مهم را در سمنان محقق سازیم.

وی افزود: استان سمنان دارای ظرفیت‌های بالقوه در اقتصادهای صنعت و معدن و گردشگری بوده و باید از این ظرفیت نهایت استفاده و بهره‌برداری را داشته باشیم.

معاون وزیر ارتباطات بیان کرد: با استقرار استارت آپ‌ها در روستاها تلاش خواهیم کرد تا اقتصاد این مناطق را متحول سازیم.

براری تاکید کرد: موج انقلاب جهان صنعتی چهارم دنیا در راه است و ما نیز باید از تمامی ابعاد آماده بهره‌برداری از این فرصت باشیم.

وی با بیان اینکه اکنون دانشگاه‌ها مراکز اصلی تقویت اقتصاد هر کشور هستند و با توجه به آمارها، ایران قطب هفدهم اقتصاد دنیا است، افزود: این مهم باید از طریق دانشگاه‌ها تقویت شده و روند صعودی خود را به انجام رساند، لذا دانشگاه های استان سمنان می‌بایست سهم خود را در اقتصاد دنیا و کشور مشخص سازند، از سوی دیگر باید اقتصاد، مبتنی بر خلاقیت باشد و در تحقق این امر، دانشگاه ها نقش اساسی خواهند داشت،

رئیس سازمان فضایی کشور بیان کرد: استان سمنان به صورت هفتگی از طریق ماهواره‌های مختلف رصد و تحلیل می‌شود، لذا این استان سرشار از جاذبه‌های خاص گردشگری بوده که بسیار مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد
کمبود تراشه ۲۰۲۳ میلادی برطرف می شود