پوشش پهنای باند پرسرعت در تمام شهرهای کشور کامل شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم اختتامیه مسابقه عکس «همه جا در دسترس» که توسط وزارت ارتباطات برگزار شد، با تاکید بر اقدامات انجام شده طی سال نخست فعالیت دولت دوازدهم برای افزایش دسترسی مردم به خدمات ارتباطی گفت: طی یک سال اخیر و در ادامه مسیر توسعه ICT در کشور، موفق شدیم پوشش باندپهن را در همه شهرها کامل کنیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمامی شهروندان می توانند از مزایای اینترنت پرسرعت بهره ببرند، افزود: ۱۲۴۲ شهر کشور متصل به باندپهن اینترنت هستند و در همین حال ۵۴ درصد روستاها به اینترنت پرسرعت و ارتباطات متصل شده اند.

وزیر ارتباطات با اشاره به انجام ۲۹ سفر استانی طی یکسال اخیر برای اطلاع یافتن از وضعیت ارتباطات نقاط مختلف کشور، گفت: امروز فناوری اطلاعات زمینه ساز تغییرات بزرگی در دنیا شده و تحول دیجیتال ثمره آن است. به همین دلیل ما نیز مفهوم «ایران دیجیتال» را پیگیری می کنیم.

جهرمی ادامه داد: ترویج استفاده از فناوری اطلاعات و ظرفیت سازی در کشور از طریق ظرفیت های هنری و فرهنگی ممکن است و به همین دلیل برگزاری مسابقاتی مانند مسابقه عکس «همه جا در دسترس» می تواند به این هدف جامه عمل بپوشاند.

وزیر ارتباطات با اشاره به تمایز نحوه اطلاع رسانی در عصر تکنولوژی گفت: در راستای عمل به تذکر مقام معظم رهبری به دولت برای گزارش دادن دستاوردهای کشور، می توان از ظرفیت هنر برای ارائه گزارش عملکرد کشور و نیز اطلاع رسانی ارائه خدمات به مردم، استفاده کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد
الون ماسک خواهان تجزیه آمازون شد
ویدئوی کمپین تبلیغاتی ترامپ در توئیتر حذف شد
امکان حضور استارت‌آپ ها درمناقصات بخش فضایی فراهم شد