پژوهشگاه فضایی ایران الگوی اجرای نظام مدیریت سبز شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، مجید عابدی‌ثمرین، مدیر ایمنی و کنترل کیفیت و دبیر نظام مدیریت سبز پژوهشگاه فضایی ایران در این باره اظهار داشت: برنامه‌ها و اقدامات پژوهشگاه فضایی ایران در حوزه‌های مدیریت مصرف آب، کاهش مصرف کاغذ، مدیریت مصرف انرژی و آموزش و فرهنگ‌سازی در این خصوص، باعث شد تا کمیته سالانه بررسی عملکرد و یکپارچه‌سازی گزارش‌های نظام مدیرت سبز وزارت ICT ، پژوهشگاه فضایی را به‌عنوان الگوی اجرای نظام مدیریت سبز در مجموعه این وزارتخانه انتخاب کرد و دستورالعمل‌ها، گزارشات و اقدامات انجام شده در این پژوهشگاه را به عنوان الگویی برای بهره‌برداری سایر بخش‌های وزارتخانه توصیه کند.

وی افزود: پژوهشگاه فضایی ایران همواره در تلاش است با رعایت دستورالعمل‌ها و اقدامات نظام مدیریت سبز، نقش مؤثری در جهت ارتقای شاخص‌های محیط‌زیستی در سطح وزارت ارتباطات و فناوری ارطلاعات ایفا کند. در همین راستا، این پژوهشگاه در سال قبل، با تشکیل کمیته نظام سبز و کارگروه‌های تخصصی مربوط، توانست اقدامات شایانی مبتنی بر الزامات قانونی و برنامه‌های اعلام‌شده از سوی وزارت متبوع به انجام رساند.

عابدی ثمرین خاطرنشان کرد: بدون شک، دستیابی به این جایگاه بدون کمک و همراهی تمامی همکاران پژوهشگاه فضایی ایران میسر نبوده و تاکید داشت که حفظ و اعتلای این جایگاه نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، اجرای ضوابط و عزم همگانی است.

مدیریت سبز، مجموعه برنامه‌ها و اقدامات یک سازمان به‌منظور بهینه‌سازی انرژی، مدیریت مصرف آب، مواد اولیه، تجهیزات و کاغذ، کاهش مواد جامد زائد و در نهایت بهبود وضعیت محیط‌زیست در حیطه سازمان، جامعه و کشور است. حوزه‌های مدیریت سبز نیز در نظام مربوط شامل آب، انرژی، کاغذ، پسماند، حمل‌ونقل، آموزش و فرهنگ‌سازی، تدارکات، صدا و هوا است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فعالیت هکرهای کلاه سفید در کشور قانونی می شود
بازی وزارت ارتباطات با انتساب حکم دادگاه به فیلتر اینستاگرام
آیفون ۱۲ در عملکرد ایمپلنت های قلبی اختلال ایجاد می کند
مرکز مدیریت داده و خدمات فضایی راه اندازی شد