پژوهشگاه فضایی ایران در کنفرانس فضایی پاکستان شرکت کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، سومین کنفرانس دوسالانه فضایی (ICS۲۰۲۲)، با موضوع «نقش فناوری و کاربردهای فضایی در توسعه اقتصادی و اجتماعی»، توسط سازمان فضایی پاکستان (SUPARCO) با همکاری سازمان همکاری فضایی آسیا و اقیانوسیه (APSCO) و شبکه بین الدولی اسلامی در علوم و فناوری فضایی (ISNET)، از تاریخ هشتم تا دهم فروردین سال ۱۴۰۱ در شهر اسلام آباد پاکستان برگزار می‌شود.

پژوهشگاه فضایی ایران با ارائه مقاله‌ای با عنوان Development and characterization of rice husk green composite for space application، در این کنفرانس حضور دارد.

این مقاله در مورد توسعه کامپوزیت‌های سبز با استفاده از ضایعات پوسته برنج است. در این روش، پوسته برنج به عنوان فاز تقویت کننده، پس از حرارت دهی و آسیاب تبدیل به پودر SiO۲ شده و سپس با استفاده از روش نورد تجمعی (ARB) در زمینه آلومینیم شارژ شده و یک کامپوزیت زمینه فلزی بسیار سبک با استحکام بالا تولید می‌شود.

این مقاله جز مقالات برگزیده کنفرانس است و حمایت مالی کامل برگزار کنندگان را به منظور ارائه حضوری دریافت کرده است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

بکارگیری تجربیات ارتش در بومی‌سازی تجهیزات نرم‌افزاری وسخت‌افزاری
تعلیق فروش کارخانه تولید تراشه انگلیس به چین
دومین تحقیقات انگلیس از تبلیغات گوگل آغاز شد
ارتقای زیست‌بوم هوش مصنوعی برای بهبود سیاستگذاری و توسعه کسب‌وکار