پژوهش‌های دانشگاهی حوزه‌ اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی، خلق دانش در حوزه اقتصاد دیجیتال با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی جهت‌دار و هدفمند می‌شود تا با این کار پیوند دانش و صنعت عمیق‌تر شود.

جهت دهی به پژوهش و خلق دانش یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های فناوری محور اولویت‌دار ستاد، در سطح تحصیلات تکمیلی اجرایی می‌شود.

همچنین برای تحقق این هدف، پژوهش‌های دارای مشتری در حوزه‌های اولویت دار از طریق تأمین مالی مشترک با نهادهای مالی، دیگر راهکاری است که در ستاد اجرایی می‌شود تا دانش به صنعت متصل شود.

این کار به توسعه فناوری و بارور شدن ایده‌های نوآورانه جوانان دانشگاهی کشور، با ایجاد زمینه‌های لازم برای توسعه و تجاری سازی فناوری‌ها منجر می‌شود. سرمایه‌های فکری که زمینه‌ساز توسعه و رونق اقتصادی کشور و کاهش مشکلات جامعه هستند.

حلقه مفقوده نظام آموزش کشور اتصال به صنعت است. آموزش و صنعت، دو حلقه از ازنجیره زیست بوم فناوری و نوآوری هستند که اگر به یکدیگر پیوند بخورند منشأ اتفاقات فناورانه و نوآورانه در کشور خواهد بود.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد