پیشرفت تنسنت برای مقابله با کمبود تراشه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تنسنت به علت عرضه اپلیکیشن گپ وی چت و نیز طراحی انواع بازی‌های رایانه‌ای شهرت دارد. اما به تازگی تحقیق و پژوهش در زمینه تولید انواع نیمه هادی را آغاز کرده و به چند شرکت فناوری دیگر در این زمینه پیوسته است.

تنگ دائوشنگ از مدیران تنسنت در حوزه خدمات کلود و صنایع هوشمند در این مورد گفته است: با توجه به نیازهای گسترده بخش کسب و کار، این شرکت برنامه‌های درازمدتی برای سرمایه گذاری به منظور تولید انواع تراشه و نیمه هادی دارد.

او سه تراشه توسعه یافته توسط تنسنت را معرفی کرد. یک تراشه برای محاسبات هوش مصنوعی به نام Zixiao، یک تراشه دیگر برای پردازش ویدئو به نام Canghai و یک تراشه برای شبکه‌های با کارایی بالا که Xuanling نامیده می‌شود از جمله این تراشه هاست.

این شرکت همچنین سیستم عامل ابری Orca خود را معرفی کرده است. این نظرات پس از آن بیان شد که علی بابا غول تجارت الکترونیک چینی و رقیب تنسنت در بازار رایانش ابری چین، ماه گذشته از یک تراشه سرور جدید برای مراکز داده رونمایی کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

آئین‌نامه داخلی کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید
راه اندازی ۵G در آمریکاشرکت های هواپیمایی بین المللی را ترساند
تعرفه و مدل مهندسی شبکه ملی اطلاعات اصلاح می شود
وان پلاس ۲ تلویزیون هوشمند اندرویدی عرضه می کند