پیشرفت ماهواره مخابراتی «ناهید ۲ » بررسی شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، مرتضی براری به همراه حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره حضور یافت و از چگونگی اجرا و پیشرفت پروژه ماهواره مخابراتی ناهید ۲ بازدید کرد.

در  این بازدید، گزارشی از روند اجرای پروژه ماهواره مخابراتی ناهید۲ و چگونگی تجمیع مدل مهندسی آن و نیز وضعیت پیشرانش ماهواره توسط مجریان این پروژه ارائه شد.

رئیس سازمان فضایی ایران در این بازدید با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره اهمیت فضا، گفت: فضا بستری برای سلطه کشورها می شود؛ از این رو، باید در توسعه این فناوری در کشور بکوشیم.

براری بر لزوم توسعه همکاری‌های بین الملل در حوزه فضا از جمله برای پرتاب ماهواره در مدار لئو و نیز حرکت در جهت مدار ژئو تاکید کرد.

وی با اشاره به تعیین تکلیف ادامه مسیر ناهید۲ و منظومه‌های ماهواره، گفت: در بحث منظومه ماهواره‌ها، پژوهشگاه فضایی ایران پیشرو است و در این باره می‌تواند به سازمان فضایی کمک کند و همچنین در این مسیر از همکاری‌ دیگر مراکز و شرکت‌های دانش بنیان می‌توان بهره برد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT