پیشنهاد خطرناک دستیار صوتی آمازون به دختربچه ۱۰ ساله


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، گاهی اوقات افراد از دستیار هوشمند صوتی آلکسا سوالی می پرسند و در پاسخ با چالش هایی روبرو می شوند. اما هنگامیکه آلکسا به دختر ۱۰ ساله توصیه کرد یک چالش خطرناک تیک تاک را انجام دهد، وی شوکه شد.

کریستین لیودال درباره این رویداد توئیتی نیز منتشر کرده است. به گفته او آلکسا به دخترش گفته یک شارژر موبایل را تا نیمه در پریز قرار دهد و سپس یک سکه را روی بخشی که از پریز بیرون است، بگذارد.

سال گذشته این « چالش پریز» یک ترند تیک تاک در آمریکا بود. سخنگوی آمازون در بیانیه ایمیلی نوشته است: این توئیت جعلی نیست. اما چالش مذکور دیگر انجام نمی شود. به محض اینکه از مشکل با خبر شدیم، برای حل آن اقدام کردیم.

لیودال ادعا می کند و او و دخترش مشغول انجام چالش های فیزیکی بودند که آلکسا به آنها پیشنهاد خطرناک را داد.

به گفته آمازون آلکسا از «بینگ» به عنوان موتورجستجوی پیش فرض برای تمام جستجوهایش استفاده می کند و این شرکت از کاربران کمک خواسته تا پاسخ های دستیار صوتی اش را ارتقا دهد.

در بیانیه این وب سایت آمده است: مشتریان ما می خواهند آلکسا هوشمند تر شود و در انجام فعالیت های روزانه کارآمدتر باشد. برای این منظور از درخواست های کاربران به آلکسا برای آموزش فناوری شناسایی صوت و سیستم های درک زبان با استفاده از ماشین یادگیری استفاده می کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مزایای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برای حوزه ICT
غرامت ۴ میلیون دلاری برای شرکتی که نظرات کاربران را سانسور می کرد
اسناد ملی استراتژیک کشورها در حوزه هوش مصنوعی بررسی شد
جریمه ۲.۲۵ میلیون دلاری آمازون به علت دستکاری در قیمت محصولات