پیگیری مرکز فضای مجازی درباره قتل طلبه همدانی


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالحسن فیروزآبادی امروز در جمع خبرنگاران درباره نقش نهادهای مؤثر بر فضای مجازی درباره مرگ طلبه همدانی در مرکز ملی فضای مجازی گفت: مسئولان همه حوزه‌ها از جمله حوزه‌های امنیتی، انتظامی، ارتباطات، مخابرات و رسانه در این زمینه کوتاهی داشتند و این موضوع را با کمک قوه قضائیه رسیدگی می‌کنیم.

وی درباره انتقاداتی که به وزارت ارتباطات بابت عدم مدیریت فضای مجازی وارد است و تعیین تکلیف برای برخورد با ناهنجاری‌ها و سلامت فضای مجازی اظهار داشت: در کشورهایی که اختیار فناوری را دارند و قدرت اقتصادی بالاتری از ما دارند نیز این اتفاقات در فضای مجازی رخ می‌دهد و به بیان دیگر این حوادث برآمده از فضای مجازی است. البته باید تلاش کنیم که این اتفاق رخ ندهد.

فیروزآبادی با اشاره به مرگ طلبه همدانی ادامه داد: در این حادثه باید بررسی کنیم ببینیم چه کسی مقصر بوده و چرا کوتاهی صورت گرفته است. این موضوع قصور یا تقصیرات کسانی که در این حوزه نقش داشته‌اند را نفی نمی‌کند. نهادهایی مانند نیروی انتظامی، وزارت ارتباطات یا حتی دستگاه‌های رسانه‌ای کشور، در این حوزه نقش دارند و باید حتماً رسیدگی شود.

وی درباره اینکه بالاخره وزارت ارتباطات در این باره مسئولیت دارد یا خیر؟ گفت: حرف ما این است که فضای مجازی یک فضای نو و پیچیده است؛ اینکه گفته می‌شود در این حوزه قانونی نداریم یا منتظر وضع قانون و مقررات هستیم صحیح نیست. موضوع این است که مسئولان در هر حوزه‌ای از امنیتی، انتظامی، ارتباطات، مخابرات و رسانه نمی‌توانند تقصیر را به گردن دیگری بیندازند. قطعاً همه کوتاهی داشتند باید کوتاهی‌ها برطرف شود و ما در مرکز ملی فضای مجازی در این زمینه ورود خواهیم کرد و با کمک قوه قضائیه موضوع را رسیدگی و پیگیری می‌کنیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

روسیه از واتس‌اپ شکایت می‌کند
طرح صیانت تا اجرا چند گام دیگر دارد/حضور فعالانICT در تصویب نهایی
دفتری هم در ایران تأسیس نشود از مسدودسازی خبری نیست
فیس بوک و گوگل واکسیناسیون کارمندان را اجباری کردند