چالش جدید واتس اپ در هند و ترکیه


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روز گذشته دادخواستی در دادگاه هند ارائه شده که طبق آن آپدیت جدید، قوانین مربوط به حریم شخصی واتس اپ نظارت بر کاربران است و امنیت هند را تهدید می‌کند.

این دادخواست نشان دهنده یک چالش قانونی دیگر برای پیام رسان متعلق به فیس بوک است. در دادخواست مذکور اشاره شده واتس اپ با اشتراک گذاری، انتقال و ذخیره اطلاعات کابران در یک کشور دیگر با قوانین اطلاعات خارجی، امنیت ملی هند را به خطر می‌اندازد. در بخشی از آن آمده است: واتس اپ حق اساسی حریم خصوصی ما را به سخره گرفته است.

در بخش دیگری آمده است: این رفتار مستبدانه و اجباری در دموکراسی مقبول نیست و فراتر از حقوق اساسی ذکر شده در قانون اساسی هند است.

چندی قبل واتس اپ با یک نوتیفیکیشن به کاربران اعلام کرد اطلاعات آنها از جمله موقعیت مکانی و شماره تماس شأن را با فیس بوک و واحدهای دیگر شرکت از جمله اینستاگرام و مسنجر به اشتراک می‌گذارد. شبکه اجتماعی مذکور به کاربرانش تا ۸ فوریه مهلت داده تا با قوانین جدید موافقت کنند.

این اقدام واتس اپ با خشم کاربران آن در سراسر جهان از جمله در هند روبرو شد. این در حالی است که اپ مذکور بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر در کشور آسیایی دارد.

اما قانون جدید واتس اپ فقط در هند چالش برانگیز نشده و ترکیه نیز نسبت به آن واکنش نشان داده است. هیأت رقابت ترکیه در همین راستا قصد دارد تحقیقاتی در سرویس پیام رسان و شرکت مادر آن انجام دهد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فراخوان جذب کارآموز در همراه اول
موبایل ۵G با قیمت ۳۰۸ دلار رونمایی شد
حق امتیاز موبایل تاشوی سامسونگ با دوربین چرخان فاش شد
پاسخ طراح طرح فضای مجازی مجلس به برخی شبهات