چین در پی وضع مالیات بر مالکان داده


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک رسانه چینی اشاره کرد  مقامات این کشور  باید مالیات دیجیتال بر شرکت هایی وضع کند که مقدار زیادی از اطلاعات کاربران را در اختیار دارند. 

نشریه «پکن نیوز» به نقل از یائو کیان  مدیر  دفتر نظارت بر علم و فناوری در کمیسیون  CSRC چین نوشت:برخی پلتفرم های طرف سوم انبوه اطلاعات کاربران را مانند معادن گرانقیمت در اختیار دارند. ارزش این شرکت ها به وسیله کاربران شان به وجود آمده و کاربران نیز باید از سودآوری آنها سهمی ببرند.

او در ادامه افزوده است: این پلتفرم ها در مراحل اولیه توسعه، کوپن ها و تخفیف هایی ارائه کردند که بیشتر شبیه یک روش بازاریابی است. زیرا  کاربران ارزش واقعی این شرکت ها را به وجود آورده اند اما هیچ سهمی از درآمد شرکت ها ندارند. دولت ها به عنوان نمایندگان مردم باید لزوم وضع مالیات بر  پلتفرم ها را بررسی کنند، مانند مالیاتی که بر منابع طبیعی وضع می شود.

این درحالی است که چین تصمیم دارد نظارت خود بر شرکت های بزرگ فناوری از جمله علی بابا و تنست را گسترش دهد. استفاده از اطلاعات مشتریان به موضوعی مهم برای دولت چین تبدیل شده، به طوریکه گائو شوکینگ رئیس کمیسیون قانونگذاری بیمه و بانکداری این کشور در ماه جاری اشاره کرد که باید  درباره حقوق اطلاعات شفاف سازی شود زیرا داده ها مانند نیروی کار و سرمایه از عوامل تاثیرگذار در اقتصاد هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی قبل از قطع تلفن ثابت
رویکرد غیرسازنده فیس‌بوک در زمینه همکاری با رسانه‌های استرالیا
هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد