چین متهم به حمله سایبری به پارلمان نروژ شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نروژ روز گذشته اعلام کرد چین مسئول حمله سایبری است که در ۱۰ مارس در سیستم ایمیل پارلمان این کشور انجام شد و از مقامات خواست برای جلوگیری از چنین عملیات‌هایی اقدامات لازم را انجام دهند.

اریکسن سوئرید وزیر امورخارجه این کشور نیز در بیانیه‌ای ایمیلی اعلام کرد: حمله سایبری که در ماه مارس انجام شد، سیستم‌های ایمیل مهمترین بنیاد دموکراتیک ما را به خطر انداخت. ما همیشه نسبت به چنین دخالت‌هایی واکنش نشان می‌دهیم.

تحقیق سرویس‌های اطلاعاتی نروژ نشان داده حمله از سوی هکرهایی انجام شده که در چین فعالیت می‌کنند. همچنین به گفته سوئرید چند کشور متحد نروژ، اتحادیه اروپا و مایکروسافت نیز این امر را تأیید می‌کنند.

بیانیه نروژ بخشی از واکنش هماهنگ آمریکا و متحدانش است که چین را متهم کرده‌اند یک حمله سایبری جهانی انجام داده است.

از سوی دیگر سفارت چین در نروژ نیز خواهان شواهدی درباره ادعاهای دولت این کشور اروپایی شده است.

دربیانیه این سفارتخانه برای رویترز آمده است: ما با توجه به حقایق و شواهد آماده همکاری با تمام طرف‌ها هستم تا به طور مشترک با فعالیت‌های غیرقانونی در فضای سایبری مقابله کنیم. همزمان شدیداً با اتهامات بی اساس علیه چین مخالف هستیم.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
الزام اپراتورها به اطلاع‌رسانی قبل از قطع تلفن ثابت
رویکرد غیرسازنده فیس‌بوک در زمینه همکاری با رسانه‌های استرالیا
هیچ منعی برای توسعه ارتباطات بین‌الملل وجود ندارد