ژاپن حفاظت از فناوری های کلیدی را قانونمند کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، از سوی دیگر نظارت بر شرکت هایی که در بخش های حساس و زیربنایی فعالیت می کنند، نیز سختگیرانه تر می شود.

اقدامات ذکر شده در درجه اول برای محافظت از فناوری ها در مقابل چین ارایه شده اند. این قانون پس از فعال سازی، طی دو سال اجرا می شود. این درحالی است که آمریکا در بحبوحه تنش با چین، محدودیت هایی بر واردات فناوری هایی مانند نیمه رسانا وضع کرده است.

از سوی دیگر حمله روسیه به اوکراین نیز فشاری مضاعف بر ژاپن وارد کرده تا زنجیره ذخایر و زیرساختهای حیاتی خود را در مقابل حملات سایبری محافظت و تضمین کند فناوری های حیاتی برای امنیت ملی این کشور سرقت نشوند.

در کنار این موارد، طبق قانون مذکور دولت ژاپن می تواند به شرکت ها دستور دهد تا آپدیت های نرم افزاری خود را اطلاع رسانی کنند. همچنین دولت می تواند خرید تجهیزات در۱۴ صنعت از جمله انرژی، تامین آب، فناوری اطلاعات، مالی و حمل و نقل را بررسی کند.

همچنین قانون مذکور یارانه ای برای شرکت ها فراهم می کند تا زنجیره ذخایر خود را در برابر اختلالاتی مانند کمبود تجهیزات خارجی، قدرتمند کنند. علاوه بر آن سیستمی برای بازدید مقامات دولتی از شرکت ها ایجاد می شود.

علاوه بر آنچه گفته شد طبق قانون جدید، سیستمی برای حفظ پتنت های محرمانه در ژاپن ایجاد می شود تا به این ترتیب کشورهای دیگر از دستاوردهای آن برای توسعه تسلیحات هسته ای یا تجهیزات نظامی دیگر استفاده نکنند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

فیس‌بوک اطلاعاتی درباره توزیع تبلیغات سیاسی افشا می کند
مرکز تبادل اطلاعات کشور باید دارای مدل اقتصادی شود
اجرای قانون شبکه های اجتماعی در فلوریدا لغو شد
مسائل کلیدی در اخلاق فضایی چیست؟