ژاپن قوانین جدیدی برای رمزارز وضع می کند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، استیبل کوین نوعی ارز دیجیتال است که به یک دارایی خارجی مانند ارز فیات یا سرمایه گذاری‌های دیگر مرتبط است تا قیمت ثابتی داشته باشد. تتر نیز یک نوع استیبل کوین به حساب می‌آید.

آژانس سرویس‌های مالی ژاپن (FSA) تصمیم دارد قانونی در ۲۰۲۲ میلادی ارائه کند. پیش از این نیز آمریکا طرح‌های مشابهی برای قانونمندسازی استیبل کوین‌ها ارائه کرده بود. خزانه داری آمریکا در ماه نوامبر از کنگره خواست با تصویب قانونی اجازه ندهد هیچ سازمان یا شرکتی غیر از بانک‌ها رمزارز صادر کنند.

FSA ژاپن علاوه بر محدودیت در صدور استیبل کوین، همچنین قصد دارد قوانین دیگری را نیز سختگیرانه تر کند. این آژانس بر ارائه‌دهندگان کیف پول الکترونیکی نظارت خواهد کرد که در تراکنش‌های استیبل کوین به کار می‌رود و از آنها می‌خواهد از پروتکل‌های امنیتی خاصی مانند گزارش هرگونه فعالیت مشکوک و تأیید هویت کاربران پیروی کنند.

همچنین ژاپن قصد دارد در ۲۰۲۲ میلادی یک ارز دیجیتال مبتنی بر این عرضه کند. این ارز که احتمالاً DCJPY نامیده شود، با تراکنش‌های بانکی پشتیبانی می‌شود و قرار است نقل و انتقالات بزرگ وجوه بین شرکت‌ها را سریع‌تر کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

پرچمدار موتورلا با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسیلی!
جزئیات سند راهبردی اتحادیه اروپا برای «اینترنت بهتر کودکان»
جهان در سال ۲۰۲۲ بر مدار کدام فناوری ها می چرخد
گوگل تست هفتگی کرونا را برای حضور در ادارات خود اجباری کرد