کارمندان اپل علیه شرکت متحد شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، کارمندان اپل تصمیم دارند علیه شرکت متحد شوند و درهمین راستا وب سایتی به نام AppleToo برای جمع آوری گزارش‌های مربوط به آزار یا تبعیض کارمندان در سطوح مختلف راه اندازی کرده‌اند.

در این وب سایت آمده است: اپل برای مدتی طولانی از بررسی‌های موشکافانه عمومی گریخته است. اما واقعیت برای بسیاری از کارمندان اپل آن است که فرهنگ مخفی کاری در شرکت، محیطی شبیه قلعه‌ای ترسناک ایجاد کرده است. هنگامیکه ما برای ایجاد مسئولیت پذیری و جبران بی عدالتی مداوم در محل کار پافشاری می‌کنیم، با الگوی ایزوله کردن کارمند، تنزل رتبه و سواستفاده روانشناختی روبرو می‌شویم که سبب می‌شود فرد قربانی واقعیت را زیر سوال ببرد. این رفتار کافی است. ما تمام راه‌های داخلی را بررسی کردیم. با مدیریت صحبت کرده‌ایم. هیچ چیز تغییر نکرده است. اکنون زمان آن رسیده که شیوه تفکر را تغییر دهیم.

درحال حاضر فقط ۱۵ کارمند سابق و فعلی اپل به طور مستقیم در سازماندهی این اقدام همکاری می‌کنند. امروز وب سایت و حساب توئیتری این اقدام آغاز به فعالیت کرده است.

تیمنیت گبرو یکی از کارمندان سابق اپل که بعداً در گوگل نیز شاغل شد، از اقدام جدید پشتیبانی کرده است. گبرو در دسامبر ۲۰۲۰ میلادی از گوگل اخراج شد و پس از آن تجربیات خود از تبعیض نژادی در این شرکت را فاش کرد. البته او تجربیات خود درباره همکاری با اپل را فاش نکرده است.

گبرو در این باره می‌گوید: هنگامیکه در اپل فعالیت می‌کردم، شاهد رویدادهای مفتضحانه ای بودم و همیشه در تعجب بودم که چگونه مدیران از فاش شدن آنها فرار می‌کنند. خوشحالم که کارمندان اپل متحد شده‌اند. اکنون زمان آن رسیده که اپل مسئولیت پذیر باشد.

تاکنون ۸ کارمند اپل تجربیات خود را در وب سایت AppleToo به اشتراک گذاشته‌اند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد