کارمندان فیس بوک خواستار رفع تبعیض علیه محتوای حامی فلسطین شدند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، به نظر می‌رسد کارمندان فیس بوک از اقدامات این شبکه اجتماعی برای برقراری عدالت در خصوص محتوای کاربران فلسطینی راضی نشده‌اند.

فایننشال تایمز در گزارشی اعلام می‌کند حدود ۲۰۰ کارمند فیس بوک نامه‌ای سرگشاده امضا کرده و از کارفرمایشان خواسته‌اند تا نگرانی‌های مربوط به ابزارهای بازبینی را برطرف کند این ابزارها محتوای حمایت از فلسطینیان را سرکوب می‌کند.

امضاءکنندگان این نامه از مدیریت فیس بوک خواسته‌اند تا روش‌های بازینی محتوای مربوط به مسلمانان و اعراب توسط یک هئیت مستقل بررسی و تبعیض‌های احتمالی در این روش‌ها کنترل شود. همچنین آنها خواسته‌اند هیأت بازبینی فیس بوک یک پست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را بررسی کند که در آن شهروندان فلسطینی را تروریست خطاب کرده بود.

همچنین این گروه از کارمندان فیس بوک خواهان استخدام کارمندان فلسطینی بیشتر و اشتراک گذاری درخواست‌ها برای حذف محتوا شده‌اند.

فیس بوک در بیانیه‌ای اعلام کرد چند مشکل مربوط به اشتراک گذاری محتوا در اپ های زیر مجموعه‌اش را برطرف کرده است. این شرکت به نگرانی‌های اشاره شده در نامه سرگشاده کارمندانش واکنش نشان داده و اعلام کرده بود سیاست‌هایش در این راستا است که هر کاربر بتواند عقاید خود را بیان کند.

این نامه سرگشاده در حالی نوشته شده که شرکت‌های بزرگ فناوری با فشاری روزافزون برای پاسخگویی نسبت به شکایت‌های کارمندان درباره سیاست‌های ناعادلانه روبرو هستند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایرانسل امسال هم لوح‌تندیس زرین رضایتمندی مشتری را دریافت کرد
مخالف قدرت شرکتهای فناوری رئیس کمیسیون فدرال تجارت آمریکا شد
لزوم تقویت حضور استارت آپهای حوزه بلاکچین در اقتصاد و صنعت
ایران در نمایشگاه هوافضای روسیه شرکت می کند