کارگاه آموزشی «طراحی خدمت» برای حمایت از استارت آپ ها برگزار شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، این کارگاه آموزشی به صورت کوتاه مدت و با رویکرد ایجاد راهکار برای مسائل پیچیده انسانی که ذی نفعان متعددی دارد، توسط خانه نوآوری برگزار شد.

صالح برادران امینی، مربی کارگاه طراحی خدمات ویژه استارت‌آپ‌ها درباره محورهای برپایی این دوره گفت: مهمترین دلیل شکست یک استارت‌آپ، حل مسئله‌ای است که کسی به آن نیازی ندارد از این رو مهمترین رویکرد این کارگاه، آموزش یافتن مسئله‌ای واقعی و حل آن به کارآموزان بوده تا بدین ترتیب استارت‌آپ‌ها مورد حمایت قرار گیرند.

وی با توجه به اهمیت کسب مهارت طراحی خدمت برای استارت‌آپ‌ها افزود: یک کسب و کار نوپا در ابتدای فعالیت باید ذی‌نفعان طرح را مشخص کرده، به مسئله یابی و ارزش گذاری بپردازد و سپس به مرحله آغاز کردن استارت‌آپ وارد شود.

به گفته امینی، بر این مبنا طی مراحل شناخت، تعریف مسئله و مطلوبیت، ایده پردازی و آزمون خطا از مراحل بنیادین راه اندازی استارت‌آپ بوده و سپس باید وارد مرحله اجرایی شد.

در این دوره مراحل طراحی خدمت (سرویس دیزاین) با تمرین کشف مسائل واقعی و ارائه راهکار برای حل آن از سوی کارآموزان مورد بررسی قرار گرفت و شرکت کنندگان به صورت نمادین این مراحل عملی را از ابتدا تا احراز نتیجه تمرین کردند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

نخست وزیر انگلیس «جف بزوس» را درباره مالیات به چالش می کشد
امکان گفتگوی مستقیم صوتی با وزیر ارتباطات فراهم شد
نتایج تحقیق کمیسیون فدرال تجارت از ادغام شرکت های فناوری
چالش های «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» در بخش ICT