کارگران آمازون در آلمان اعتصاب می کنند


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اتحادیه کارگری «وردی» از کارگران در ۶ انبار آمازون واقع در آلمان خواسته به مدت ۴ روز اعتصاب کنند. این اقدام، جدیدترین تلاش اتحادیه کارگری مذکور برای وادار کردن آمازون برای به رسمیت شناختن قراردادهای دسته جمعی است.

«وردی» اعلام کرد اعتصابات در انبارهای آمازون واقع در راینبرگ، ورن، کوبلنز، لیپ زیگ و دو انبار دیگر در بدهرسفلد نشان دهنده آغاز غیر رسمی مذاکرات برای دستمزد در صنعت خرده فروشی و ارسال سفارش است. قرار است مذاکرات مذکور در هفته‌های آینده شروع شود.

نماینده این اتحادیه کارگری گفت: آمازون در بحران ویروس کرونا به سودآوری دست یافته است. به همین دلیل تنها باید اجتناب از پرداخت دستمزد در اینجا متوقف شود.

وردی خواهان افزایش ۴.۵ درصدی کارگران در بخش خرده فروشی و ارسال سفارش است.

این درحالی است که کارزار آمازون و اتحادیه‌های کارگری در آلمان سابقه‌ای طولانی دارد. اتحادیه‌های کارگری خواهان دستمزد بهتر و بهبود شرایط برای کارگران هستند. اتحادیه‌های کارگری از سال ۲۰۱۳ تاکنون بارها اعتصاب کرده‌اند.

آلمان پس از آمریکا دومین بازار بزرگ آمازون به حساب می‌آید.

این خرده فروشی آنلاین ادعا می‌کند دستمزد و مزایای ایده آلی به کارگرانش پرداخت می‌کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

رویکرد تهاجمی‌ «مکرون» به اینترنت/ نگاه اروپا بر حفاظت از داده
مایکروسافت ابزار شبیه سازی تبعات حملات سایبری عرضه کرد
۲۳ میلیون دلار هزینه برای تأمین امنیت زاکربرگ در سال ۲۰۲۰ !
اطلاعیه در پی بروز حادثه برای دکل ایرانسل در بابل