کارگروه مشترک اقتصاد فضایی تشکیل می شود


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان فضایی ایران از تشکیل کارگروه مشترک اقتصاد فضایی با همکاری پژوهشگاه فضایی ایران و بانک عامل وزارت ارتباطات خبر داد.

مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در جلسه مشترکی که به این منظور برگزار شد، با اشاره به اینکه در بخش فضایی کشور در مرحله گذر قرار داریم، بر لزوم تشکیل کمیته مشترک برای توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی تاکید کرد و افزود: هدف از تشکیل این کارگروه جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه فضا است و قطعاً تشکیل «کارگروه توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی» می تواند کمک بسیار زیادی به توسعه این بخش کند.

وی افزود: در حال حاضر سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد دنیا بالای ۴۰۰۰ میلیارد دلار و در اقتصاد داخل کشور بالای ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: انقلاب صنعتی نسل چهارم و انقلاب دیجیتال با ICT با بازار ۱۱ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ در حوزه اینترنت اشیاء همراه است که پست بانک ایران به عنوان بانک عامل و تخصصی وزارت ارتباطات باید در این اقتصاد سهم قابل توجهی داشته باشد و بطور مستمر این نقش را پررنگ کند.

براری افزود: نقدینگی زیادی در کشور وجود دارد ولی سرمایه گذاری استارتاپ های موفق ایرانی با سرمایه های خارجی است که این یک خلاء است و جذب سرمایه گذار داخلی در این حوزه می تواند توسط این بانک صورت پذیرد.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر لزوم پایداری اقتصاد روستایی برای ایجاد اشتغال، تصریح کرد: اطلاعات مکانی که از طریق داده های ماهواره ای صورت می پذیرد، امروز در دنیا ۲۹۰ میلیارد دلار اقتصاد مستقیم و ۲۲۰۰ میلیارد دلار اقتصاد غیر مستقیم دارد و ۳۴۵ میلیارد دلار اقتصاد بخش فضایی است که سهم ما در آن بسیار کم است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

مهلت پرداخت قبوض تلفن ثابت اعلام شد
رویداد طراحی منظومه ماهواره ای به مرحله پایانی رسید
دوره آنلاین آشنایی با فناوری های توانمندساز برگزار شد
۳ ایده برتر در حوزه ناوبری فضایی معرفی شدند