کارگروه میز دولت در وزارت ارتباطات تشکیل شد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین جلسه کارگروه میز دولت وزارت ارتباطات به دنبال ارتقای نقش این وزارتخانه در نظام تصمیمات و پیشنهادات در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور نمایندگانی از این پژوهشگاه، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ملی پست، پست بانک و جمعی از مشاوران وزیر ارتباطات برگزار شد.

سعید عندلیبی مشاور وزیر ارتباطات در امور دولت، درباره جزئیات تشکیل این کارگروه گفت: طبق یکی از اصول قانون اساسی، وزرا و اعضای کابینه دولت ضمن اینکه مسئول اعمال خود در وزارتخانه هستند، مسئول اعمال دیگران هم در هیئت دولت هستند؛ از این رو هر وزیری که در جلسه هیئت دولت شرکت می کند، ضمن مشارکت در تصمیمات دولت، باید پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: مطابق با تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه باید به منظور ارتقای نقش وزارتخانه در نظام تصمیم و پیشنهادات، ساختاری ایجاد شود که متشکل از صاحبنظران دانشگاهی و واحدهای تابعه وزارتخانه باشد، کارگروه میز دولت تشکیل شد تا بتوان موضوعات مطرح در هیئت دولت را کارشناسی کرده و با انتقال آنها به وزیر ارتباطات، بستری فراهم شود تا ایشان تصمیمات و نقطه نظرات این کارگروه را در جلسات هیئت دولت منعکس کنند.

عندلیبی با تاکید بر رسیدگی به مسائل و دغدغه های بخش های مختلف در جلسات متوالی، ابراز امیدواری کرد که با تدوین آیین نامه داخلی این کارگروه، بتوان نقش وزارت ارتباطات را در نظام تصمیمات ارتقا داد و گفت: با طرح موضوعاتی حول محور ICT و اتخاذ نظرات واحدهای تخصصی زیرمجموعه وزارت ارتباطات در نظام قانونگذاری و مقررات و طرح موضوعات حقوقی مترتب بر هر پیشنهاد، می توان این مساله را عملیاتی کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حمایت از پلتفرم داخلی به کام خارجی/موازی کاری با شورای فضای مجازی
مسابقات آنلاین موبایل در چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود
مشخصات تبلت سامسونگ با باتری ۵۰۵۰ میلی آمپری فاش شد
مراقب کلاهبرداران بیمه ای با ترفند «کارت هوشمند بیمه» باشید