کاهش میزان دیده شدن آگهی‌های اینترنتی : کابوس بازاریاب‌ها


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

قابلیت دیده شدن آگهی‌ها یا همان Viewability یکی از موضوعات مهم در صنعت تبلیغات و به‌ویژه در بخش تبلیغات آنلاین محسوب می‌شود.

 

مسلماً اگر یک آگهی دیده نشود، ارزشی برای آن متصور نخواهد بود، هرچند در تهیه آن آگهی از آخرین متدهای روز و پیشرفته‌ترین مباحث فنی، هنری و حتی روانشناسی استفاده‌شده باشد.

 

گزارشی که اخیراً منتشرشده، حاکی از آن است که در کشورهای حوزه یورو، میزان دیده شدن آگهی‌ها به مقدار قابل‌توجهی افت داشته است.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از پایگاه Warc، دوره زمانی مدنظر در این گزارش، سه‌ماهه آخر سال گذشته میلادی بوده است.

 

بر اساس گزارشی که به‌تازگی توسط شرکت Meetrics منتشرشده است، حداقل ۵۰ درصد آگهی‌های آنلاینی که در مناطق قابل‌رؤیت مرورگر ظاهر می‌شود، به مدت حداقل یک ثانیه مشاهده‌شده است.

 

آگهی‌های اینترنتی

 

به‌عبارت‌دیگر نیمی از آگهی‌های اینترنتی دیده نمی‌شود.

 

شرکت Meetrics در این آمارگیری، از تعاریف اتحادیه استانداردها (Media Rating Council) و دفتر آگهی‌های تعاملی (Internet Advertising Bureau) استفاده کرده است.

 

در انگلیس، سطح دیده شدن تبلیغات در آگهی‌های نمایشی از ۵۲ درصد در سه‌ماهه سوم، به ۵۰ درصد در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ افت کرده است.

 

در آلمان این افت شدیدتر بوده است: از ۶۱ درصد به ۵۸ درصد.

 

در فرانسه و اتریش نیز ما به ترتیب شاهد سقوط چهار و پنج‌درصدی هستیم.

 

مسلماً این‌یک خبر ناگوار برای بازاریاب‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی به شمار می‌رود.

 

Anant Joshi مدیر بخش تجارت بین‌الملل Meetrics می‌گوید به نظر می‌رسد همه‌چیز در حال بدتر شدن است.

 

وی افزود ظاهراً تلاش‌های جاری برای حل این مشکل، راهگشا نیست… در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۵، درصدی از ۱۳۴ میلیون پوندی که برای بنرهایِ تبلیغاتیِ دیده نشده صرف گشته، هدررفته است.

 

بر اساس این گزارش، در انگلیس آگهی‌های نیم‌صفحه بیشترین بازدید را داشته (۶۳ درصد) که پس‌ازآن بیلبوردها (۵۹ درصد) و MPUها (۴۷ درصد) قرار می‌گیرد.

 

کمترین میزان دیده شدن نیز از آن آگهی‌های Leaderboard بوده است؛ ۴۳ درصد.

 

یادآور می‌شود MPU مخفف Mid Page Unit بوده و به آن دسته از بنرهای تبلیغاتی اینترنتی اطلاق می‌شود که اندازه آن‌ها بین ۳۰۰ تا ۲۵۰ پیکسل است.کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید