کرونا بارگیری محموله های موبایل چین را ۳۰ درصد کاهش می دهد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، در چین تاکنون ۱۷ هزار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شده اند و  ۳۶۱ نفر در اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.  شیوع ویروس تاثیر بدی روی کسب وکار شرکت های چینی و بین المللی داشته است. بنابراین تعجبی ندارد که این بیماری تاثیر مخربی بر بارگیری و فروش محموله های موبایل در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ داشته باشد.

در همین راستا طبق جدیدترین گزارش موسسه «استراتژی آنالایتیکز» به دلیل شیوع کرونا، بارگیری محموله های موبایل از چین در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ میلادی حدود ۳۰ درصد کاهش می یابد. این گزارش اشاره می کند ویروس کرونا رشد تولید ناخالص ملی داخلی چین و همچنین قدرت خرید مشتریان در چین را کاهش می دهد.  این روند به نوبه خود روی بازار موبایل چین در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ تاثیر می گذارد. این گزارش اشاره می کند به دلیل شیوع کرونا، محموله های موبایل در سراسر جهان حدود ۵ درصد کاهش می یابد.

این گزارش در ادامه اشاره می کند تولید کنندگان چینی ۷۰ درصد موبایل جهان را  می سازند. بنابراین تاخیر در  عملیات کارخانه ها به دلیل تعطیلات سال نو چینی و محدودیت های سفر و قرنطینه روی چرخه جهانی تولید و تقاضای موبایل تاثیری منفی دارد.  همچنین در صورتی که شیوع بیماری کرونا تا ۲ ماه دیگر کنترل نشود، تاثیر آن بر محموله های موبایل بارگیری شده از چین بدتر خواهد بود.

 شیوع این ویروس علاوه بر کاهش حجم محموله های بارگیری شده،  مراسم رونمایی موبایل ها را نیز به تاخیر انداخته است.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

موبایل های پرچمدار بدون فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه می شوند
ششمین دوره مسابقات چالش‌های فناوری اطلاعات برگزار می شود
تبریک دبیر شورای عالی فضای مجازی به رئیس جمهور منتخب
حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ