کرونا درآمد زوم را ۴ برابر کرد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، درآمد زوم در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به ۶۶۳.۵ میلیون دلار رسید که در مقایسه با رقم ۱۴۵.۸ میلیون دلاری سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ چهار برابر شده است.

زوم در حال حاضر بیش از ۳۷۰ هزار مشترک ثابت دارد که این تعداد کاربر هم نسبت به سال گذشته رشدی ۴۵۸ درصدی داشته است.

به گفته اریک یوآن مدیرعامل زوم، قابلیت نرم افزار زوم برای ارائه خدمات ویدئوکنفرانس به دانش آموزان، معلمان، کارمندان و کارکنان شرکت‌های دولتی و خصوصی در عصر خانه نشینی و دورکاری اجباری ناشی از شیوع ویروس کرونا باعث این مقدار استقبال از نرم افزار یادشده گردیده است.

۸۱ درصد از میزان افزایش درآمد زوم ناشی از پیوستن کاربران جدید به نرم افزار یادشده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی در آمریکا، اروپا و آسیا مشترک خدمات پولی زوم هستند که از جمله آنها می‌توان به اکسون موبیل، اکتی ویژن و غیره اشاره کرد.

پیش بینی می‌شود درآمد زوم در سال مالی ۲۰۲۱ به ۲.۳۹ میلیارد دلار افزایش یابد. درآمد زوم در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نیز با رشد ۱۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۲۸ میلیون دلار رسیده بود. البته آسیب پذیری‌های امنیتی نرم افزار یادشده مشکلاتی را برای کاربران آن در شش ماه گذشته ایجاد کرد.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

ایسر لپ تاپ و تبلت جان سخت رونمایی کرد
کارگاه های علمی مشترک ایران و چین در علوم شناختی برگزار می شود
تمدید بسته اینترنت سه ماهه اساتید دانشگاه و حوزه از هفته آینده
برنامه کاری کارکنان گوگل منعطف شد