کرونا ۲.۹ میلیارد دلار به اوبر خسارت زد


مرکز تخصصی آموزش تبلیغات کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، طبق آمار منتشر شده شرکت تاکسی آنلاین اوبر در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۲.۹ میلیارد دلار خسارت دیده است. این در حالی است که کسب وکار تاکسی اینترنتی آن به دلیل شیوع ویروس کرونا نیز ضربه خورده است.

این دومین خسارت بزرگ اوبر از زمان عرضه سهام آن در بورس به حساب می آید. دارا خسروشاهی مدیرارشد اجرایی اوبر نیز اعتراف کرد همه گیری ویروس کرونا تاثیر قابل توجهی بر تقاضای تاکسی از این شرکت داشته است.

با این وجود خسروشاهی تاکید کرد بحران ویروس کرونا پیشرفت اوبر را برای مدتی به تاخیر می اندازد زیرا برخی ایالت های آمریکا در حال خروج از قرنطینه هستند.

بخش اعظم خسارت های اوبر ناشی از کاهش ارزش سرمایه گذاری آن در شرکت چینی Didiو شرکت سنگاپوری Grab است. این دو شرکت نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا با بحران روبرو شده اند.

همچنین میزان رزرو خودرو نیز در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته ۵ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر کسب وکار Eats این شرکت که غذای رستوران ها را برای مشتریان ارسال می کند با رشد ۵۲ درصدی در مقایسه با سال گذشته روبرو شده است.

در پی انتشار این خبر ارزش سهام اوبر در بورس کاهش یافت.خبر زیان اوبر در حالی منتشر می شود که روز قبل این شرکت اعلام کرد حدود ۱۴ درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند.


کلیه مطالب این وب وب سایت از سراسر سایت های مجاز اینترنتی از نظر قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران تهیه شده است. در صورت مشاهده مطالب خلاف قوانین لطفا به مدیریت اطلاع دهید تا حذف گردد.

Related Posts

حملات دی او اس نتیجه بخش تر و قدرتمندانه‌تر شده‌اند
دومین دوره طرح جامع «از مهارت تا اشتغال» برگزار می شود
پرونده «حاکمیت سایبری در خارج از کشور» خبرگزاری مهر ۱۰۰تایی شد
مدل‌های ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی تدوین شد